varaždin - dinamo | hrvatska nogometna liga

Varaždin – Dinamo 1:1 | Plavi u 14. kolu HNL-a nastavili sa serijom loših rezultata

Varaždin i Dinamo odigrali su na varaždinskom stadionu Varteks susret 14. kola Supersport HNL-a u nedjelju, 5. studenog 2023. godine. A nakon slabih igara Plavi su i ovaj susret odigrali vrlo slabo i čak su se spasili golom u zadnjim minutama susreta. S druge strane, nakon dva uzastopna neriješena rezultata, Varaždinu je malo nedostajalo da i treći put zaredom ne primi pogodak. No, semafor je na kraju utakmice pokazivao neriješenih 1:1.

Što se tiče utakmice Varaždin – Dinamo, u njoj su dominirali gosti iz Zagreba. Tako su u prvom dijelu susreta pogodili dvije vratnice i natjerali varaždinskog golmana Zeleniku na nekoliko izvrsnih obrana. No, kako je to uobičajeno u nogometu, kada ne zabiješ, dobiješ gol. Varaždin je poveo u 54. minuti, kada su na ubačaj s desne strane krenuli Drožđek, Šutalo i Ristovski, a lopta se naposljetku nekako odbila preko gol-crte. Izjednačenje je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade osigurao je džoker sa klupe Mahir Emreli, na ubacivanje Kaneka.

Plavi su pokušavali sve kako bi okrenuli rezultat, kako im je to uspjelo protiv Lokomotive, ali iako je bilo puno akcije pred varaždinskim golom, rezultat se ipak nije promijenio. Što se tiče stanja na tablici, Dinamo je sada treći sa 23 boda, četiri manje od prve Rijeke i drugog Hajduka, ali uz utakmicu manje. Varaždin je šesti i ima 17 bodova.

Trener Jakirović misli da je Dinamo odigrali jako dobro prvo poluvrijeme

“U prvom dijelu susreta Varaždin – Dinamo imali smo sve u svojim nogama. Trebali smo riješiti utakmicu u tih prvih 45 minuta. U prvom smo poluvremenu dva puta smo pogodili vratnicu, a njihov vratar Oliver Zelenika nekoliko je puta fantastično reagirao. Vjerojatno smo i njega napravili igračem kola kao što smo i ranije učinili s nekim suparničkim vratarima. Dogovorili smo se da ćemo u drugom dijelu još više staviti Varaždin pod pritisak. Međutim, u jednoj našoj tranziciji koja je bila jako obećavajuća, donijeli smo krivu odluku, Varaždin nas je odmah po toj strani kontrirao i zabio”, rekao je Dinamov trener Sergej Jakirović.

“Uvuklo se tada dosta nervoze, a bila je i run and gun igra. Pokušali smo sa zamjenama i s promjenom sustava kako bismo još više stavili Varaždin pod pritisak. Domaći su se jako dobro branili i čistili su ubačaje dok je vratar Zelenika kupio lopte. Moram pohvaliti igrače. Nisu se predavali, upornost se isplatila, a na kraju moramo biti zadovoljni s bodom. Kako je završila utakmica, zaista moramo biti zadovoljni s bodom, ali cilj su bila sva tri. Jasno je da Dinamo uvijek ide na pobjedu, mislim da smo na početku utakmice to i pokazali. No, imamo peh ili nesreću da stvarno izgledne šanse ne pretvorimo u gol”, dodao je trener Jakirović.

“Ne bih rekao da postoji psihološki problem, pogotovo kad pogledate kako smo počeli utakmicu. Ali, vidljiv je problem realizacije, efikasnosti. Mi dolazimo u prilike, puno šutiramo, ali trebali bismo biti precizniji. Moramo više pucati golu, sad ću reći alanfordovski – ako ne pucaš, ne možeš zabiti. Moramo biti opasniji. Treba ići dalje, biti uporan u nadi da će ti se otvoriti. Bio bi problem da ne stvaramo prilike. No, vidjet ćemo još kako složiti momčad za Viktoriu Plzen. Nama prije svake utakmice otpadnu dvojica, trojica igrača zbog ozljeda ili viroze. U petak je otpao Dino Perić, prije njega i Robert Ljubičić. No, daleko je četvrtak što se toga tiče”, dodao je trener Plavih. Više informacija o pripremama za utakmicu Konferencijske lige Viktoria Plzen – Dinamo doznajte na klupskim stranicama na adresi gnkdinamo.hr.