šokadija babina greda - dinamo zagreb | hrvatski nogomet

Šokadija ugostila Dinamo na 100-toj obljetnici – Plavi u revijalnoj utakmici pobijedili 9:0

Zagrebački Dinamo i Šokadija iz Babine Grede odigrali su na igralištu u Babinoj Gredi prijateljski susret povodom 100-te obljetnice ovog slavonskog kluba. Ova revijalna utakmica odigrala se u petak, 17. studenog 2023. godine, a završila je visokom pobjedom Plavih od 9:0. Dinamo je na teren istrčao u kombiniranom sastavu, a trener Sergej Jakirović, sukladno prvotnom planu, promijenio je sedmoricu standardnih prvotimaca. No, svih 90 minuta utakmice odigrali su Tibor Halilović, Robert Ljubičić i Gabriel Rukavina. I spomenimo, premijerni nastup za prvu momčad Plavih upisali su mladi Borna Graonić i Noa Mikić.

Utakmica Šokadija – Dinamo odigrala uz svečarski ambijent i ugodno druženje, uz pljesak hrabrom otporu domaćih igrača, ali i gostima na dopadljivoj izvedbi. I dakako, samom dolasku Dinama u Babinu Gredu na prigodni jubilej… Dodajmo i da su ovom prilikom predsjednici klubova, Mirko Barišić i Tihomir Ramljak, razmijenili su poklone, a utakmica je ujedno poslužila kao prilika za prigodan oproštaj Đure Galovića od aktivnog suđenja. Naime, Galović je simbolično vodio utakmicu prvih osam minuta, a potom napustio teren uz pljesak, nakon čega ga je zamijenio Marin Lovrić.

Zanimljivo je spomenuti da je momčad Šokadije s klupe predvodio trener Miroslav Buljan koji je svojedobno bio i Dinamov junior. On je igrao zajedno u generaciji s Velimirom Zajecom, trenirali su ga Dinamovi znameniti stručnjaci Milan Antolković i Rudolf Cvek. Buljan je u trenerskoj karijeri u Prvoj HNL vodio Marsoniju iz rodnog Slavonskog Broda, a potom i Slaven Belupo. Također, otkrio je i afirmirao Edina Mujčina, koji je kasnije postao Dinamova desetka, ali i jedna od ikona kluba. Spomenimo i da je pod njim stasao nogometaš Veldin Karić, a kasnije i maksimirski napadač.

Dinamo je očekivano lako svladao Šokadiju

Marko Bulat u petoj minuti susreta “zagrijao” Babinu Gredu pogodivši gredu iz slobodnog udarca s 25 metara. A samo dvije minute kasnije Josip Drmić je zabio prvi od svoja četiri pogotka na utakmici. Štoviše, Dinamo je do poluvremena pet puta pogodio mrežu, pri čemu je Drmić potpisao još tri gola. Dodajmo i da je Ljubičić u prvom dijelu imao četiri asistencije, a do kraja utakmice je namjestio još jedan gol. A mrežu Šokadije su u prvom dijelu zatresli i Halilović i Takuro Kaneko. U nastavku je Halilović potpisao još jedan pogodak, a zabili su i Deni Jurić, Antonio Marin i Sandro Kulenović. I dodajmo, sudac je svirao kraj na isteku 85. minute, neposredno nakon Halilovićeva pogotka za 0:9.

“Čestitam domaćinima na prelijepoj obljetnici i na 100. godišnjici kluba i želimo im barem još toliko. Žao mi je što je ugođaj malo pokvarila kiša koja je ranije padala, ali barem je prestala prije početka utakmice. Našim je dečkima ovo dobro došlo da se malo istrče i sve su profesionalno odradili. Bitno je da se nitko nije ozlijedio i da smo razveselili gledatelje”, rekao je trener Dinama Sergej Jakirović. A sve što vas zanima o ovom nogometnom klubu iz Babine Grede doznajte na klupskom Facebook profilu.