nk slaven belupo koprivnica - nk varaždin | hrvatska nogometna liga

Slaven Belupo – Varaždin 3:2 | Farmaceuti u 11. kolu HNL-a ostvarili drugu uzastopnu pobjedu

Slaven Belupo i Varaždin odigrali su u Koprivnici na stadionu Ivan Kušek Apaš u petak, 6. listopada 2023. godine, susret 11. kola SuperSport HNL-a. A ova je utakmica pružila pregršt uzbuđenja, da bi na kraju Slaven Belupo proslavio drugu uzastopnu pobjedu. Nakon prošlotjedne pobjede protiv Osijeka, koprivnički je prvoligaš na svom terenu svladao i Varaždin. I dodajmo, već je do 18. minute imao dva pogotka prednosti.

Prvi se u strijelce upisao Štrkalj koji je gol postigao glavom. A potom se i Hoxha izborio za prostor i preciznim prizemnim udarcem pogodio donji kut. No, Varaždinci su se pribrali i od 31. do 38. minute sjajnom igrom su se vratili u susret. Pellumbi je pogodio iz gužve za 2:1, a Elezi je u 2:2 pretvorio ubacivanje Boršića. A iako je Slaven Belupo od 68. minute igrao bez isključenog Libera, Štrkalj je u 82. minuti prekrasno potegnuo s ruba kaznenog prostora i matirao Zeleniku za konačnih 3:2. Ovom pobjedom Farmaceuti su bodovno poravnati s Osijekom i Lokomotivom, ali imaju i dvije utakmice više. Varaždinci su ostali na bod iza Gorice, uz jednu utakmicu više.

“Čestitke dečkima. Vesele me bodovi, ali ono što me još više veseli je angažman igrača koji se bacaju na glavu. Klapa su, ginu jedan za drugog i to se vidi na terenu. Vjerujem da je i publika to prepoznala i hvala im na velikoj podršci danas. Idemo odmoriti tri dana i okrećemo se Rudešu. Još jednom velike čestitke dečkima”, rekao je Roy Ferenčina, trener Slaven Belupa. Više o ovom prvoligašu iz Koprivnice doznajte na klupskim stranicama na adresi nk-slaven-belupo.hr.