slaven belupo - dinamo | supersport hnl | hrvatska nogometna liga

Slaven Belupo – Dinamo 4:1 | Farmaceuti deklasirali Plave u 4. kolu HNL-a | Dinamo pretrpio treći poraz zaredom

Slaven Belupo i Dinamo odigrali su susret u sklopu 7. kola Supersport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici u subotu, 21. rujna 2024. godine. A iako se očekivala pobjeda Dinama, Farmaceuti su iznenađujuće pobijedili sa čak 4:1. Dodajmo da je Slaven Belupo izjednačio svoju povijesnu rekordnu pobjedu u dvobojima protiv Dinama. Naime, koprivnička momčad je pobijedila Plave u prosincu 2007. godine rezultatom 5:2.

“Čestitke Slaven Belupu. Odigrali su odličnu utakmicu i zaslužili su tri boda. Moj zadatak je bio pripremiti utakmicu i više je nego očito da u tome nisam uspio i odgovornost je potpuno moja. Nemam puno toga za zamjeriti igračima, protekla dva dana nisu nam bila jednostavna, ali oni su odradili stvarno dva jako dobra treninga”, rekao je Sandro Perković, privremeni trener Dinama. Podsjetimo, on je zamijenio Sergeja Jakirovića koji je smijenjen nakon teškog poraza od Bayerna od čak 9:2,

“Ulazak u utakmicu nam nije bio najbolji, ali smo kasnije bili bolji protivnik. Imali smo prilike, ali nismo uspjeli zabiti gol. Nažalost, očito smo u takvom trenutku. Momentum je takav da sve što može ide protiv nas. Stvorili smo kroz igru dosta situacija da usmjerimo utakmicu u našu korist, a s druge strane, sve što je moglo ići krivo, išlo je krivo. Slavenu još jednom čestitam i želim puno sreće u nastavku prvenstva. A mi ćemo rješavati naše stvari”, dodao je Perković. Više vijesti iz Dinama doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi gnkdinamo.hr.

Dinamo je u velikoj krizi, a doživio je i treći poraz zaredom

“Što se tiče ove utakmice, očito imamo psihološki problem. Imali smo utakmicu pod kontrolom, vodili 1:0, a onda primimo gol kakav ne smijemo primiti i tu ih vratimo u utakmicu. Drugo poluvrijeme smo otvorili dobro, imali 2-3 prilike, pogodili vratnicu, a onda iz protunapada nespretno primimo gol za 2:1. Tu smo potonuli i opet nam se dogodio blackout kao i prije nekoliko dana na Allianz Areni. Morat ćemo raditi i psihološki i na sve moguće načine pokušati dignuti momčad. Svakako ćemo analizirati ovu utakmicu, pouke se moraju izvući. Ne smiju nam se događati opet iste stvari. Treba ih dizati psihološki. To su sve vrhunski igrači, a kadar nam je odličan. To je momčad koja je izborila Ligu prvaka i ja ne sumnjam da će ići prema gore. Treba vremena, ali ići će”, smatra trener Perković. A cijelu njegovu izjavu poslušajte na kraju ovog teksta.

“Mislim da moji igrači zaslužuju velike čestitke. Dobro smo pripremili utakmicu, a i znali smo da Dinamo nije u dobroj situaciji. Primili smo gol u prvom poluvremenu, a imao je Dinamo još nekih prilika. Opet smo dali protivniku da povede, ali nismo se predali i nagradilo nas je krajem prvog poluvremena kada smo postigli pogodak. U drugom poluvremenu smo se oslobodili, iako je Dinamo malo stisnuo. Imali smo i mi šanse, a imali smo i sreće kod prečke. Poslije toga sve je bilo na našoj strani. Uživao sam u svojim dečkima. Dali smo još tri gola, a mogli postići još koji. No, nama je bitna pobjeda, da smo se maknuli s tog jednog boda. Sada imamo četiri boda, dali smo četiri pogotka i nitko sretniji od nas”, rekao je Mario Kovačević, trener Slaven Belupa.

VIDEO | Slaven Belupo – Dinamo 4:1 (snimka susret 4. kola HNL-a)