slaven belupo - dinamo | supersport hnl | hrvatska nogometna liga

Slaven Belupo – Dinamo 2:3 | Plavi su u 35. kolu HNL-a preokretom došli do svoje 11. uzastopne prvenstvene pobjede

Slaven Belupo i Dinamo odigrali su susret u sklopu predzadnjeg ovosezonskog, tj. 35. kola Supersport HNL-a i to u Koprivnici na stadionu Ivan Kušek Apaš u subotu, 18. svibnja 2024. godine. A u ovoj utakmici Plavi su preokretom pobijedili Farmaceute s 2:3 i tako upisali 11. prvenstvenu pobjedu zaredom. I dodajmo, u ovom susretu su debitirali Leon Jakirović, sin trenera Sergeja Jakirović te 17-godišnji Branko Pavić. Također, nakon četiri i pol mjeseca izbivanja zbog ozljede ponovno je zaigrao Mahir Emreli.

Što se tiče ove utakmice koja više nema nikakvu natjecateljsku draž budući da su Plavi osigurali naslov prvaka, domaćin je poveo već u četvrtoj minuti dvoboja i to nesvakidašnjim pogotkom Daniel Štefulja. No, Dinamo se sabrao i preokrenuo rezultat početkom drugog dijela susreta. Naime, Fran Brodić je iz gužve pogodio u 48. minuti, a četiri minute poslije asistirao je Sandu Kulenoviću za 2:1. No, Adriano Jagušić je samo nekoliko minuta poslije svog ulaska u igru, u 62. minuti, izjednačio na 2:2. A konačna je odluka pala u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nakon što je Marko Bulat iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata, Luka Vrbančić je pospremio loptu u mrežu za 2:3.

Zanimljivo je dodati da je trener Jakirović uveo je sina Leona u igru u 83. minuti. Tako je ovaj maksimirski tinejdžer debitirao u prvoj momčadi s navršenih tek 16 godina, četiri mjeseca i dva dana. No, time ipak nije najmlađi debitant u Dinamovoj povijesti, a zanimljivo je da je Fran Brodić, klupski rekorder u toj kategoriji također nastupio u Koprivnici. Podsjetimo, Fran je u travnju 2013. godine debitirao za Dinamo s tek 16 godina, tri mjeseca i sedam dana. A tada je Brodić srušio kratkotrajni rekord Alena Halilovića iz jesenskog dijela iste sezone. Naime, Halilović je u trenutku svog debija bio samo četiri dana stariji nego Brodić na svojoj premijeri. Više novosti iz maksimirske šume doznajte na klupskim stranicama na adresi gnkdinamo.hr.