slaven belupo - dinamo zagreb | ht prva liga

Slaven Belupo – Dinamo 1:1 | Plavi u Koprivnici u susretu 20. kola HNL-a protiv Farmaceuta izvukli bod

Dinamo je u 20. kolu HNL-a gostovao u Koprivnici gdje ga je dočekao raspoloženi Slaven Belupo. Utakmica je završila neriješeno, 1:1, a Plavi su tako osvojili novi bod u pohodu na naslov prvaka. Dinamo je zaista fantastično ušao u utakmicu te je već prvim udarcem na dvoboju došao prednosti. Petar Bočkaj je s lijeve strane šesnaesterca poslao povratnu loptu za Josipa Drmića, koji je snažnim i preciznim udarcem probio Ivana Čovića za 1:0. No, iako su brzo dobili gol i sve se činilo da će Slaven Belupo tiho pasti, domaćin je do kraja prvog dijela ipak uspio poravnati rezultat.

Naime, igrala se 32. minuta kada je Nikola Jambor preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1. I to je bio rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. A unatoč zanimljivom i sadržajnom drugom poluvremenu, mreže se do kraja susreta više nisu tresle. I tako je i Dinamo i Slaven Belupo iz ovog susreta osvojio po bod. Dinamo na prvenstvenoj ljestvici sada ima 46 bodova, osam više od prvog pratitelja Hajduka. A on će, podsjetimo, svoj dvoboj 20. kola odigrati u nedjelju, 5. veljače 2023. godine na Poljudu protiv RijekePlave sljedeća utakmica čeka već u petak, 10. veljače, kada na Maksimir stiže Istra 1961. A što se još dešava u HNL-u doznajte na mrežnim stranicama Lige na adresi hnl.hr.

“Ovo je realan rezultat. A ovaj put, nažalost, nisu vladale prilike koje bi omogućile odigravanje dobre utakmice. Pogotovo s naše strane. Iako smo rano poveli, mislim da smo u prvom poluvremenu propustili riješiti utakmicu. Trebali smo možda iskoristiti vjetar koji nam je u tom dijelu bio saveznik. Teško je i iritantno igrati u takvim uvjetima. Kako god, domaćin je bio angažiran i borben, a mi smo ipak trebali imati više pokušaja prema vratimo ako želimo osvojiti sva tri boda. U tome nismo uspjeli jer u ovakvim uvjetima je posebno teško za momčad koja je navikla kontrolirati posjed i dominirati. Na kraju moram biti zadovoljan. Bilo je dosta htijenja…”, rekao je Dinamov trener Čačić.

Dinamo je rano poveo, ali nije uspio riješiti utakmicu

“Nažalost, bilo je i previše tehničkih grešaka, pogotovo u drugom poluvremenu gdje smo imali i dominaciju i posjed, ali se domaćin dobro branio. Mi smo ih ishitrenim pasovima i tehničkim greškama doveli u situaciju da možda čak i cijela utakmica ode na njihovu stranu. Ipak, bod se piše, idemo dalje… Bili smo lišeni usluga Josipa Mišića i Luke Ivanušeca. Ako tome pridodamo da se polako vraća Bruno Petković, vjerujem da ćemo u sljedećim utakmicama biti u boljem izdanju”, dodao je Ante Čačić.

“Nitko ne može pobijediti Zorana Zekića šest puta zaredom! Što se tiče ove utakmice, bilo je hladno i prilično teško za igrati. No, u zadnjim utakmicama s Dinamom nismo baš dobro prolazili. Malo frustrira jer stalno igračima govorimo da Dinamo zabija na početku susreta. I onda nam postignu gol u trećoj minuti! Ali srećom, nije bilo kao prošli put. Zadovoljni smo bodom i puno će nam značiti u nastavku prvenstva”, rekao je trener Slaven Belupa Zoran Zekić.