slaven belupo - dinamo zagreb | ht prva liga

Slaven Belupo – Dinamo 0:1 | Plavi minimalnim rezultatom svladali Farmaceute u 28. kolu HNL-a | Počinje dvotjedna reprezentativna pauza

Dinamo je uspješno prošao teško gostovanje u Koprivnici – rezultatom 0:1 pobijeđen je Slaven Belupo. Zanimljivo je da su nakon pobjede Slaven Belupa u Zagrebu na samom početku sezone Plavi čak tri puta uzastopno nadigrali Koprivničane. Treća utakmica u tom nizu igrala se u nedjelju, 20. ožujka, u ogledu 28. kolu HT Prve lige. Igrač odluke bio je ponovo Mislav Oršić koji je mrežu zatresao u 20. minuti nakon spretnog proigravanja Josipa Šutala.

“Bila je to teška utakmica, baš onakva kakvu smo i očekivali – s puno trke i borbe. Ali, u konačnici mislim da smo zasluženo osvojili ova tri boda. U ovoj smo utakmici opet nešto zarotirali. Postavili Petkovića na poziciju gdje može više sudjelovati u kreaciji, a Andrića više naprijed. Kasnije smo i zabili pogodak i tako usmjerili utakmicu na naš mlin. Do kraja poluvremena bili smo stabilni, dobri, pokušavali doći do drugog gola. U drugom dijelu bilo je puno duela, izbijanja, dugih lopti… Vratio nam se Arijan Ademi! Odigrao je 30 minuta i imamo dosta razloga za zadovoljstvo”, rekao je Dinamov trener Željko Kopić.

U momčad se nakon ozlijede vratio Arijan Ademi

Dinamova trenera, suigrače i kibice svakako veseli i povratak kapetana Arijana Ademija nakon mjesec dana izbivanja zbog ozljede. Arijan je u igru ušao s klupe pola sata prije kraja zamijenivši Amera Gojaka. Plavi su ovom pobjedom zadržali mjesto na vrhu ljestvice. Dinamo ima 57 bodova, kao i Osijek koji je s 3:0 na Šubićevcu pobijedio Šibenik. Treći je Hajduk koji je pobijedio Lokomotivu na Poljudu 4:0, a sada ima 52 boda, isto koliko ima Rijeka.

Riječani su doživjeli drugi poraz zaredom od objektivno slabijih protivnika i možda su se ovim kiksevima počeli opraštati od borbe za naslov. Podsjetimo, u 27. kolu ih je na Rujevici svladao Dragovoljac, a u 28. kolu ih je u Velikoj Gorici svladala Gorica 1:0 i to s igračem manje. Slijedi dvotjedna prvenstvena stanka zbog toga što počinju obveze Hrvatske nogometne reprezentacije. Tako će sljedeće iskušenje Plavi imati u nedjelju, 3. travnja, kada će ugostiti Hrvatski dragovoljac. Više o Vatrenima i njihovim aktivnostima doznajte na mrežnim stranicama na adresi hns-cff.hr.

VIDEO | Snimka utakmice Slaven Belupo – Dinamo | Izjava strijelca Mislava Oršića