nk rudeš zagreb - hnk rijeka | hrvatska nogometna liga

Rudeš – Rijeka 1:2 | Nakon 10. kola HNL-a Rudešani imaju samo jedan bod i čvrsto drže zadnje mjesto na ljestvici

Rudeš i Rijeka odigrali su susret 10. kola Supersport HNL-a u nedjelju, 1. listopada 2023. godine na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. A u ovoj utakmici Rudešani su nastavili crni niz poraza – Rijeka je bila bolja rezultatom 1:2. Nakon 4:0 u prvom kolu na Rujevici, Rijeka je i u Kranjčevićevoj pobijedila Rudeš. Za vodstvo se pobrinuo Janković u 12. minuti i to nakon velike pogreške domaćeg vratara Kralja. A u 79. minuti tu prednost je udvostručio Ivanović, nakon ulaska s desne strane u šesnaesterac.

Poraz Rudeša samo je ublažio Topić. On je glavom pogodio gol i to nakon udarca iz kuta. Ovim novim porazom je novi prvoligaš ostao na jednom osvojenom bodu nakon deset odigranih utakmica. Rijeka je, barem privremeno, do kraja derbija u Splitu, zauzela vodeće mjesto na ligaškoj tablici.

“Jako teško je igrati utakmicu kad su već unaprijed upisani bodovi. Morali smo je prije riješiti, a igrači moraju shvatiti da bi oni bili bolji, Rijeka mora pobjeđivati. To znači da moraju ispoštovati suigrača u boljoj situaciji. Iz tog razloga nisam najsretniji, ali što je – tu je. Idemo dalje”, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke. Više o HNK Rijeci doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi nk-rijeka.hr.