nk rudeš zagreb - hnk rijeka | hrvatska nogometna liga

Rudeš – Rijeka 0:1 | Riječani sjajnim golom Nike Galešića iz slobodnog udarca ušli u polufinale hrvatskog Kupa

Rudeš i Rijeka odigrali su četvrtfinalni susret Supersport Hrvatskog nogometnog kupa na stadionu ŠC Rudeš u srijedu, 28. veljače 2024. godine. A u ovoj vrlo neizvjesnoj utakmici pobijedila je Rijeka sjajnim pogotkom Nike Galešića iz slobodnog udarca desetak minuta prije kraja. A iako se očekivala lagana utakmica za lidera prvenstva, Rudeš, koji se nalazi na zadnjem mjestu HNL-a, pružio je zadivan otpor. Da nije bilo tog gola iz slobodnog udarca, utakmica je lako mogla otići i na drugu stranu.

Spomenimo i da će osim Rijeke u polufinalu Kupa još igrati i Hajduk koji je pobijedio Varaždin s 5:0, Dinamo koji je pobijedio Goricu s 4:0 te Lokomotiva koja je pobijedila Osijek s 1:0. A utakmice polufinala će se igrati tijekom ožujka 2024. godine, dok će parovi biti poznati u ponedjeljak, 4. ožujka. Sve što vas dodatno zanima o NK Rudešu, provjerite to na njihovoj Facebook stranici.

“Ovo je bila jako teška utakmica za nas i znali smo da nam neće biti lako. No, moji dečki su pokazali karakter i odradili su ju kako spada. I da dodam, Rudešu je danas bilo jako teško probiti dupli blok, ali u nastavku smo se malo posložili i postali opasniji. A Niko Galešić je na kraju zabio strašan gol i tako riješio utakmicu. Idem dalje, na redu je utakmica protiv Varaždina u nedjelju, 3. ožujka 2024. godine”, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke.

VIDEO | Rudeš – Rijeka 0:1 (snimka četvrtfinalnog susreta hrvatskog Kupa) | Izjava trenera Sopića