rudeš - lokomotiva | supersport hnl | hrvatska nogometna liga

Rudeš – Lokomotiva 3:3 | Lokosi su u 35. kolu HNL-a vodili s 3:0, ali su na kraju ostali bez pobjede, ali i Europe

Rudeš i Lokomotiva odigrali su novi mini gradski derbi u sklopu predzadnjeg, 35. kola Supersport HNL-a. A u ovoj utakmici koja se odigrala na stadionu Rudeša u subotu, 18. svibnja 2024. godine, vidjeli smo čak šest golova. Točnije, utakmica je završila neodlučeno – 3:3. Zanimljivo je to da su nogometaši Lokomotive lovili četvrto mjesto HNL-a koje vodi u Europu. A Lokosi su poveli i to 3:0, no, naposljetku su nesretno i nespretno ostali bez pobjede.

Na prvi se pogodak u ovoj utakmici čekalo samo tri minute, a lijepu akciju Lokomotive za vodstvo okončao je Duje Čop. Igrala se 24. minuta kada su gostujući igrači još jednom lijepo kombinirali, a naposljetku je Čop asistirao Mateu Mariću za 2:0. I dodajmo, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela utakmice Čop je ponovno strijelac i to iz blizine na dodavanje Marka Vranjkovića. A kada se već počelo slaviti, na scenu je stupio Rudeš.

Naime, Rudeš je smanjio zaostatak preko Duje Koraća u 50. minuti. A tih 3:1 je stajalo sve do samog kraja utakmice kada se dogodio neobjašnjiv pad igre Lokosa. Točnije, sve je po zlu krenulo u 82. minuti kada je Čop propustio upisati hat-trick. Naime, vratar Matej Marković mu je obranio kazneni udarac. A potom je uslijedio potpuni povratak domaćina. U 87. minuti Tomislav Mrčela glavom pogađa za 3:2, a Vanja Šare u sudačkoj nadoknadi vrlo dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora za konačnih 3:3. Lokomotiva se tako s utakmicom više bodovno poravnala s Osijekom, koji u nedjelju dočekuje Rijeku. Što o ovom porazu imaju za reći Lokosi, doznajte na njihovoj klupskoj stranici na adresi nklokomotiva.hr.