hnk rijeka - nk slaven belupo koprivnica | hrvatska nogometna liga 2022./2023.

Rijeka – Slaven Belupo 4:0 | Riječani uvjerljvo pobijedili Farmaceute u posljednjem, 36. kolu HNL-a

Rijeka i Slaven Belupo odigrali su susret zadnjeg, 36. kola Supersport HNL-a, na stadionu Rujevica u nedjelju, 26. svibnja 2024. godine. A u sezoni u kojoj su osvojili drugo mjesto u HNL-u te igrali finale Hrvatskog nogometnog kupa, Riječani su u ovom posljednjem kolu uvjerljivo svladali pretposljednje Farmaceute s 4:0 i tako prekinuli neugodni niz od četiri prvenstvena poraza. Što se tiče same utakmice, za vodstvo Rijeke se pobrinuo Jorge Obregon u 18. minuti. A na 2:0 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela svoj prvi pogodak na utakmici postigao Niko Janković. No, isti je igrač u drugom poluvremenu još dva puta zatresao protivničku mrežu. Točnije, on je golovima u 62. i 92. minuti postigao hat-trick, ali i ispisao konačni rezultat utakmice od 4:0.

“Nažalost, izostanak sedam igrača i dva golmana bio je prevelik i nenadoknadiv hendikep za nas. Čestitam Rijeci na zasluženoj pobjedi, a pozitivno što mogu izvući iz današnjeg susreta je mladost koja je zaigrala u dresu Slaven Belupa. Turbulentna sezona je iza nas. Moramo izvući pouke, resetirati se i dovesti pojačanja. Ali se već od sutra pripremati za novu sezonu, točnije, krenuti s maksimalnim radom”, rekao je Ivan Radeljić, trener Slaven Belupa.

“Mislim da smo i mi i Slaven Belupo igrali bez dosta igrača. No, drago mi je što su oni koji su počeli utakmicu to profesionalno odradili. Jako mi je drago što smo dali priliku našoj mladosti, našim juniorima… Također, moram se zahvaliti i ovoj našoj predivnoj publici koja je došla u nedjelju u 15 sati, u vrijeme ručka, po kiši. Kada Rijeka igra ništa nije teško i zbog toga im skidam kapu. Ljude ne možeš prevariti. Oni znaju koliko su se ovi dečki žrtvovali za ovaj rezultat. Kada se pogleda ova masa ljudi koji su ostali navijati na terenu to je najveći poticaj za daljnji rad. I mogu im samo reći – hvala!”, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke. A koji su Rijekini planovi za novu sezonu 2024/2025 doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi nk-rijeka.hr.