hnk rijeka - nk rudeš zagreb | hrvatska nogometna liga

Rijeka – Rudeš 3:0 | Riječani pobjedom završili na drugom mjestu zimskog dijela HNL-a u sezoni 2023./2024.

HNK Rijeka i NK Rudeš Zagreb odigrali su susret 19. kola Supersport HNL-a na riječkom stadionu Rujevica u subotu, 16. prosinca 2023. godine. A u ovoj utakmici Riječani su deklasirali Rudešane s 3:0, dodajmo, identičnim rezultatom kojeg su u ovom kolu postigli Lokosi pobijedivši Istru. Ukratko, Rijeka je kalendarsku 2023. godinu zaključila slavljem na domaćem terenu protiv Rudeša zadnjeg kluba HNL-a. Podsjetimo, Rudeš tako nije uspio upisati niti jednu pobjedu u jesenskom dijelu sezone. A pritom je ostvario samo četiri remija, točnije, ima samo četiri boda.

Što se tiče utakmice Rijeka – Rudeš, prva je dva pogotka je postigao Franjo Ivanović. Prvi je gol dao u 14. minuti na asistenciju Tonija Fruka, a drugi u 63. minuti na asistenciju Nike Jankovića. A za treći gol se pobrinuo Marko Pjaca. On je odlično primio loptu i još ljepše ju poslao u gol u 73. minuti dvoboja. Tako Rijeka zimski dio HNL-a završava na drugom mjestu sa 35 bodova. I dodajmo, Riječani imaju 6 bodova manje od prvog Hajduka, ali i utakmicu manje od Bilih.

“Htjeli smo se pred našom publikom oprostiti pobjedom od polusezone, pružiti lijepu igru da publika može uživati i da s veseljem odemo na praznike. Drago mi je da sam zabio gol i nadam se da će ih biti još. Ukratko, zadovoljan sam polusezonom. Da ste pitali bilo koga u ekipi uoči sezone, mislim da bismo svih  prihvatili objeručke. Igrali smo dobro i atraktivno. Nekada je malo nedostajalo realizacije, ali možemo biti stvarno zadovoljni. I što je najbitnije, ima još prostora za napredak”, rekao je Marko Pjaca, napadač Rijeke. Više o HNK Rijeci doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi nk-rijeka.hr.