hnk rijeka - nk osijek | hrvatska nogometna liga

Rijeka – Osijek 2:1 | Povratnik Marko Pjaca u 8. kolu HNL-a sa dva gola potopio Osječane

Rijeka i Osijek odigrali su susret 8. kola Supersport HNL-a na stadionu Rujevica u subotu, 16. rujna 2023. godine. U ovoj odličnoj utakmici bolji su bili Riječani koji su Osječane pobijedili sa 2:1, a oba pogotka za Rijeku postigao je povratnik Marko Pjaca. Što se tiče same utakmice, u prvom poluvremenu momčad Željka Sopića stvorila je nekoliko izglednih prilika za pogodak, no nedostajala je realizacija. Ali i to se promijenilo, a za to je zaslužan Marko Pjaca.

Naime, povratnik u HNL prvo je pogodio gol prekrasnim udarcem iz daljine, da bi potom sam odradio posao na lijevoj strani terena, pronašao prostor za udarac iz kaznenog prostora i odmjereno povisio na 2:0. Dodamo i da je počasni pogodak za Osijek postigao Pušić u 85. minuti. Što se tiče stanja na tablici, Rijeka je tako bodovno poravnata s Dinamom koji je pobijedio Slaven Belupo sa 3:0 – oba kluba sada imaju 13 bodova, no Plavi imaju utakmicu manje. Osijek je ostao na 11 bodova, a prvi je Hajduk koji u nedjelju, 17. rujna 2023. godine, igra susret protiv Gorice.

“Moram reći da sam presretan što sam trener ovako velikog kluba kao što je Rijeka. Uz ovakve navijače ne možete izaći na teren i braniti se. Odigrali smo vrhunsku utakmicu, ali u nogometu je tako, moraš prije riješiti utakmicu. No, ovoga puta smo imali širinu koja je bitna”, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke. Više o novom treneru Riječana doznajte na Wikipediji.