nk osijek - nk rudeš zagreb | hrvatska nogometna liga

Osijek – Rudeš 3:0 | Osječani u 11. kolu HNL-a konačno došli do pobijede dok se Rudeš pomalo oprašta od elitnog društva

Osijek i Rudeš odigrali su utakmicu 11. kola Supersport HNL-a u subotu, 7. listopada 2023. godine, na osječkoj Opus Areni. U ovome susretu pobijedio je Osijek s 3:0, koji je dodajmo, protiv Rudeša ubilježio prvu ligašku pobjedu nakon 20. kolovoza. Što se tiče ove utakmice, nakon nekoliko propuštenih prigoda, Osijek je mrežu gostiju načeo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. A tada je osječki golgeter Mierez gol pogodio glavom.

Na 2:0 povisio je u 80. minuti Fiolić i to poslije odbijene lopte, a nakon efektnog poteza Jugovića. A “točku na i” ove utakmice stavio je Nejašmić glavom i to na Bralićevu asistenciju glavom u posljednjoj akciji na utakmici. Podsjetimo, Rudešu je ovo deseti ovosezonski poraz, a do sada su Rudešani skupili samo jedan bod. Osijek se ovom pobjedom primaknuo trećeplasiranom Dinamu na bod zaostatka, no, Plavi imaju i dvije utakmice manje. Ovo 11. kolo HNL-a zatvaraju u nedjelju, 8. listopada, Lokomotiva i Gorica te Dinamo i Istra 1961. Dodajmo i da su u subotu, 7. listopada, novi Jadranski derbi odigrali Rijeka i Hajduk. Bolji su bili Riječani koji su pobjedom došli na vrh HNL-a.

“Čestitam svim igračima koji su bili na terenu i onima s klupe, a zahvala ide i našim navijačima. Na kraju je završilo uvjerljivo, nismo primili gol što smo sami sebi obećali utakmice i to smo ispunili. Neki novi igrači koji su ušli u prvih 11 su ispunili očekivanja. Iznimno sam ponosan na cijelu momčad, dečki su me učinili sretnim i zadovoljnim, vjerujem i sve nas koji volimo Osijek“, rekao je Ivo Smoje, trener koji je privremeno zamijenio Stjepana Tomasa, koji je smijenjen nakon loših rezultata. A što se još događa u klubu na Dravi doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi nk-osijek.hr.