osijek - rijeka | hnl - hrvatska nogometna liga

Osijek – Rijeka 2:0 | Osječani u 35. kolu HNL-a na Opus Areni nanijeli Riječanima četvrti uzastopni prvenstveni poraz

Osijek i Rijeka odigrali su susret u sklopu 35. kola Supersport HNL-a na Opus Areni u nedjelju, 19. svibnja 2024. godine. A u ovoj utakmici su Osječani pobijedili s 2:0 i tako Riječanima nanijeli četvrti uzastopni ligaški poraz. Dodajmo i da je Osijeku ova utakmica bila prilično važna jer im je plan sezonu završiti na četvrtom mjestu i tako se plasirati u Europu. No, pomogao im je i glavni konkurent za to mjesto. Naime, zagrebačka Lokomotiva je neočekivano odigrala s Rudešom 3:3 i tako se sama izbacila iz utrke za Europu…

Što se tiče ove utakmice, Osijek je poveo nakon samo pet minuta igre, a rani gol je postigao Roko Jurišić. Točnije, on je naletio na loptu koju je nespretno odbio Nediljko Labrović. A “točku na i” ovog susreta stavio je mladi Anton Matković u 72. minuti. I dodajmo, Rijeka, koja će u srijedu, 22. svibnja 2024. godine, protiv Dinama odigrati uzvratnu utakmicu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, tako je upisala i četvrti uzastopni ligaški poraz.

“To je nogomet, nema tu pravednosti. Dečki su odigrali korektnu utakmicu budući da su prvi put igrali zajedno. Ne mogu nikome ništa prigovoriti. Primili smo dva gola, a nismo zabili iako smo imali 15-ak udaraca i rezultat je takav kakav je. Ne mogu se oteti dojmu da nas je presjekao drugi pogodak. Jer dok je bio aktivan rezultat bili smo dobri, dominantni i pritiskali smo Osijek. Na njihovim igračima se vidjela velika nervoza zbog uloga. Glave gore, u srijedu je utakmica s Dinamom“, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke. Više novosti iz riječkog tabora možete doznati na klupskim mrežnim stranicama na adresi nk-rijeka.hr.