nk osijek - hnk hajduk split | hrvatska nogometna liga

Osijek – Hajduk 1:1 | Derbi 21. kola HNL-a donio zanimljivu utakmicu i podjelu bodova

Osijek i Hajduk odigrali su derbi susret 21. kola Supersport HNL-a na osječkoj Opus Areni u subotu, 3. veljače 2024. godine. Ova je utakmica završila rezultatom 1:1 i podjelom bodova, a što se tiče same utakmice, poveli su Bijeli golom Filipa Uremovića, dok je konačni rezultat postavio Ramon Mierez. I dodajmo, Hajduku je ovo četvrta utakmica zaredom bez pobjede u prvenstvu. Što tiče stanja na ljestvici HNL-a, sada je prvi Hajduk sa 42 boda, no, da li će tamo i ostati, saznat ćemo u nedjelju, 4. veljače 2024. godine, nakon utakmice Rijeke i Istre 1961. A ovo, 21. kolo HNL-a, zatvaraju Dinamo i Gorica na Maksimiru.

“Naravno da nisam zadovoljan. U prvom poluvremenu smo kontrolirali utakmicu, ali nismo puno toga stvorili, osim šanse Moufija i situacije kad je Nikola Kalinić mogao pucati sa šest-sedam metara. U drugom poluvremenu smo napravili previše grešaka i rezultat je realan. Ali osim ozlijeđenih igrača, prije ove utakmice nas je pokosila viroza. Kalik je uspio skupiti snage za igru, kao i Lučić, no Žaper nije mogao. Sada treba podići momčad, ali moramo biti bolji sami od sebe. Treba nam impuls s klupe i bolji ulazak s klupe. A u sljedećem, 22. kolu HNL-a, moramo pobijediti Slaven Belupo. To je imperativ”, rekao je Mislav Karoglan, trener Hajduka. Više o zbivanjima u splitskom klubu doznajte na mrežnoj stranici na adresi hajduk.hr.

“Pomalo čudna utakmica za derbi. Očekivao sam malo više energije, posebno s naše strane. Hajduk se isto postavio na pomalo čudan način i ispalo je to i s jedne i s druge strane dosta bojažljivo. Doduše, defanzivno je manje-više to uglavnom bilo u redu, međutim, prema naprijed je izgledalo dosta skromnije. Nedostajalo je priključka i protočnosti. Bilo je toliko neforsiranih pasova na svega nekoliko metara i onda utakmica ode u neku nervozu i stalno se iznova lovi ritam”, rekao je Zoran Zekić, trener Osijeka.