oriolik oriovac - dinamo zagreb

Oriolik – Dinamo 1:3 | Plavi uveličali proslavu 100. rođendana Oriolika, ali imali i odličnu uvertiru za Kup utakmicu protiv istog protivnika

NK Oriolik iz Oriovca slavi 100-rođendan, a proslavu je ovog kluba uveličao je zagrebački Dinamo, koji je gostovao na stadionu Oriolika u subotu, 14. listopada 2023. godine. A u ovom slavljeničkom ugođaju pred više od 2.000 gledatelja, Dinamo je svladao Oriolik s 3:1, no ova utakmica je tek uvod u njihov novi ogled koji je predviđen za srijedu, 1. studenog 2023. godine na istom ovom travnjaku, kada će se sučeliti u osmini finala SuperSport hrvatskog kupa.

A što se tiče ove revijalne utakmice, maksimirski je trener Sergej Jakirović izveo pomalo kombiniranu momčad. Izostali su igrači koji su imali obaveze u reprezentacijama, neki su pošteđeni zbog ozljeda, dok su neki dobili odmor. I dodajmo, svoje prve povratničke minute u Dinamovu dresu upisali su Kevin Theophile Catherine i Deni Jurić koji su u igru ušli u 62. minuti. Štoviše, bio je ovo Jurićev prvi nastup nakon gotovo sedam mjeseci oporavka od ozljede. Zadnji je put zaigrao još sredinom ožujka na posudbi u Rijeci i to baš protiv Dinama. Za prvu momčad ovom su prilikom debitirali i maksimirski tinejdžeri, ofenzivci Tin MiljakLukas Zahora, inače sin nekadašnjega Dinamova napadača Darija Zahore.

U ovom su dijelu Slavonije, kako uvjeravaju domaćini, u velikoj većini upravo Dinamovi navijači. A ovom ih je prilikom, uz dolazak hrvatskog prvaka, zasigurno razveselila i izvedba domaće momčadi koja je pružala solidan otpor, pri čemu je poseban pljesak zaslužio vratar i kapetan Josip Herceg. On je u prvih pola sata zaustavio četiri gostujuća pokušaja i spriječio naoko sigurne pogotke. Na njega se u drugom dijelu naslonio i njegov nasljednik među vratnicama, Stjepan Zeba, koji je također zablistao s ponekom dobrom obranom.

NK Oriolik je pružio dašak neizvjesnosti u 69. minuti…

Dinamo je poveo u 33. minuti – tada je Sandro Kulenović posve iskosa oštro zavrnuo s lijeva. A on je tako pogodio Šimuna Lucića. od kojeg se lopta odbila u mrežu. Robert Ljubičić je u 60. minuti podvalio loptu u kazneni prostor. A tamo je s desna utrčao Stefan Ristovski i bez poteškoća povisio vodstvo. I dodajmo, Stefan je ovom prilikom nosio kapetansku vrpcu.

NK Oriolik je pružio dašak neizvjesnosti u 69. minuti kada je Goran Jurić smanjio pogotkom iz 11-erca. Sudac je prethodno procijenio da je “klinč” Joaquina Sose i Luke Morbera u Dinamovu kaznenom prostoru prekršaj za kazneni udarac.

No, susret je zaključio Deni Jurić sedam minuta prije kraja kada je svoj povratnički nastup začinio pogotkom. Prethodno je Theophile dugom loptom pronašao Zahoru. On se efektnim driblinzima oslobodio pratnje pa proigrao Jurića koji je fintom desnom i realizacijom lijevom nogom zaokružio ugodno subotnje slavonsko nogometno poslijepodne. Ovo je bila sjajna uvertira u Kup utakmicu koju ova dva kluba igraju u srijedu, 1. studenog 2023. godine. A sve što vas zanima o NK Orioliku iz Oriovca doznajte na njihovoj Facebook stranici.