lokomotiva - osijek | hrvatska nogometna liga

Lokomotiva – Osijek 1:0 | Lokosi spretno i sretno ušli u polufinale hrvatskog Kupa!

Lokomotiva i Osijek odigrali su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu četvrtfinale Supersport Hrvatskog nogometnog kupa. A u ovom susretu odigranom u utorak, 27. veljače 2024. godine, tj. u reprizi prošlotjednog ligaškog ogleda, Lokomotiva je ponovno u Kranjčevićevoj povela protiv Osijeka, zahvaljujući pogotku Roberta Mudražije u 51. minuti, a potom je završnih pola sata igrala s igračem manje, odnosno, isključenog Jona Mersinaja.

No, Osijek, bez obzira na igračku nadmoć, nije uspio pronaći put pored raspoloženog vratara Zvonimira Šubarića. Također, za Osijek je u završnici utakmice dosuđen kazneni udarac, ali ga je Mierez promašio, točnije, Šubarić ga je obranio. Vratar Lokomotive je bio heroj ove utakmice, a to je i potvrdio obranivši zicer kojeg je Osijek imao na samom kraju susreta.

“Danas je sigurno jako težak dan i za navijače i za Klub, za mene kao trenera i za naše igrače. Bili smo uvjereni da ćemo proći i nastaviti tu borbu za trofej sve do kraja, ali nismo uspjeli. Dobili smo opet gol iz prekida, na način koji se ne smije ponavljati. Zaspali smo u toj situaciji i bili smo kažnjeni. Nakon toga smo imali četiri čista zicera i neiskorišteni jedanaesterac. Da smo uspjeli zabiti barem jednom iz takvih šansi, vjerujem da bismo do isteka 90. minute preokrenuli rezultat, a ne samo dočekali produžetke. Jednostavno nije išlo i izgubili smo. No, nova je utakmica već za četiri dana i svakako se nadam boljem ishodu”, rekao je Zoran Zekić, trener Osijeka. Više informacija o NK Osijeku doznajte na mrežnim stranicama kluba na adresi nk-osijek.hr.

VIDEO | Lokomotiva – Osijek 1:0 (snimka četvrtfinalne utakmice hrvatskog Kupa)