nk lokomotiva zagreb - gnk dinamo zagreb | supersport hnl | hrvatska nogometna liga

Lokomotiva – Dinamo 1:2 | Igor Bišćan tijesnom pobjedom nad Lokosima u 28. kolu HNL-a krenuo s Plavima u svoju novu trenersku avanturu

Lokomotiva i Dinamo su odigrali susret 28. kola HNL-a, a Plavi su s novim trenerom Igorom Bišćanom preokretom svladali gradskog rivala sa 2-1 (0-1). Podsjetimo, utakmica se odigrala u subotu, 8. travnja 2023. godine na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, a nju je gledalo više od 4.000 gledatelja. Što se tiče stijelaca, Lokomotiva je povela golom Ibrahima Aliyua (35), no u nastavku su Luka Ivanušec (50) i Luka Menalo (79) kreirali preokret. Dinamo sada ima 63 boda, devet više od drugog Hajduka koji na Poljudu nije uspio pobijediti Istru (2:2) i još se više približiti se Plavima. Lokomotiva je ovim porazom ostala osma sa 33 boda.

Što se tiče ovog susreta, Lokomotiva je kontrolirala igru u prvih 45 minuta te povela pred kraj prvog poluvremena. Marić je ubacio s lijeve strane, a Aliyu je u skoku na šest metara dohvatio loptu tjemenom. Ona je dobila neobičnu putanju, preletjela Dominika Livakovića i završila pod gredom. Dinamo je u nastavak susreta krenuo mnogo angažiranije te je sretno izjednačio već u 50. minuti. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prevario svog čuvara Cipetića i poslao prizemnu loptu na vrh peterca. Tamo je na nju natrčao Ivanušec koji se odlično snašao i svladao Čavlinu.

Potpuni preokret na susretu se dogodio u 79. minuti. Dinamo je dobio slobodni udarac sa 27 metara, a izvođenja se prihvatio Bulat koji je prebacio živi zid. Loptu je padala u sam donji lijevi kut, a Čavlina ju je ipak uspio odbiti. No, na odbijanac je prvi natrčao Menalo i efektno zakucao loptu pod gredu. Dodajmo i da je u sudačkoj nadoknadi Lokomotiva zabila i drugi gol, ali je poništen zbog zaleđa.

Dinamo je osvojio velika tri boda i vjerojatno riješio prvenstvo

“U susret Lokomotiva – Dinamo krenuli smo dosta dobro i prilično otvoreno. U prvim minutama smo stvorili nekoliko dobrih situacija koje smo trebali bolje odraditi i realizirati pa bi vjerojatno bilo nešto lakše. Ovako se dogodilo da su oni poveli iz prvog izlaska pred naš gol. Na poluvremenu smo uspjeli zadržati mirnoću i vjeru, a pronašli smo i novu energiju – zabili smo dva gola i maksimalno se potrošili. Vidjelo se da u određenim razdobljima nismo energetski izgledali dobro, ali na kraju smo uspjeli izgurati do kraja. Naravno da sam presretan, ova dva dana bila su dosta intenzivna i za mene i za momčad. Ovo su velika tri boda, a osvojeni su u prekrasnoj atmosferi i svi skupa možemo biti zadovoljni”, rekao je novi trener Dinama Igor Bišćan.

“Vidjelo se da nismo ni blizu optimuma. Ali sada je bitno da smo pokazali karakter, volju, htijenje i želju da to izguramo. Dečki su pokazali da im je i te kako stalo. Taj je pristup bio ključ ove pobjede. Nije se tu moglo puno promijeniti u jednom danu, morali smo vjerovati u sebe i uspjeli smo. Kažem, bilo je vidljivo da smo pali u drugom poluvremenu, a i psihološki smo se puno potrošili kako bismo okrenuli rezultat. Neki igrači su se toliko istrošili da nisu više bili u stanju istrčati sve ono što je trebalo. Ali, unijeli smo novu energiju, Luka Menalo ušao je s klupe i zabio gol, zaigrala su i dva mlada igrača… Evo, Fran Topić tek se u petak navečer prvi put priključio momčadi. Čestitam dečkima na trudu”, dodao je Bišćan.

Robert Ljubičić je u ovoj utakmici promijenio poziciju – umjesto beka igrao je u vezi

“Ovaj put smo odlučili tako i mislim da je dobro ispalo. On je igrač koji je energetski jako dobar. Znali smo da će nam trebati takvi igrači na sredini terena jer Lokomotiva ima puno ofenzivno orijentiranih nogometaša. Bio je jako dobar i odradio vrhunski posao. Ali, ne bih govorio pojedinačno o igračima. Mislim da je po profilu više vezni nego bočni, to je jasno svima, ali nismo baš u bajnoj situaciji s kadrom. Nemamo puno igrača, ne onoliko koliko bi trebalo, a uz to su neki i ozlijeđeni. Moguće je da će Ljubičić u nekoj utakmici možda opet igrati beka”, smatra Igor Bišćan.

“Također, nije bilo i Kevina Theophilea. On je u Šibeniku odigrao korektno i nakon utakmice nije prijavio ozljedu. Međutim, u petak se potužio na bolove i ispostavilo se da ima ozbiljnu ozljedu. Ostali smo i bez njega i to sigurno na nekoliko tjedana. To nije dobro jer nemamo dovoljno širok kadar” zaključio je novi trener Dinama Igor Bišćan. Više o novom Dinamovom treneru dozajte na Wikipediji.