lokomotiva - dinamo | ht prva liga

Lokomotiva – Dinamo 1:0 | Lokosi u Kranjčevićevoj slavili u gradskom derbiju u 15. kolu HNL-a – Dinamo promašio penal

Lokomotiva je pobijedila Dinamo u gradskom derbiju rezultatom 1:0. Susret 15. kola HT Prve lige igrao se u nedjelju, 7. studenog 2021. godine na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, a jedini i pobjednički gol za Lokose je postigao Mateo Marić. Nakon ovog kola Dinamo je treći sa 27, dok je Lokomotiva peta sa 21 bodom. Rijeka i Osijek dijele prvo mjesto sa 30 bodova. No, Plavi imaju i dvije utakmice manje.

Dinamo, za razliku od Lokomotive, nije dobro ušao u susret. Tako je jedna greška već u ranoj fazi utakmice donijela prednost domaćinu. Naime, u 8. minuti Marić se našao sam u kaznenom prostoru Dinama i zatresao mrežu za 1:0. Nakon gola domaćini su nastavili s prilikama i većim posjedom lopte. Siloviti pokušaj Pivarića u 22. minuti sjajnom reakcijom brani Livaković. Deset minuta kasnije, u 32. minuti okušao je na kontra strani svoj udarac Petković, ali loptu šalje pokraj gola.

U 34. minuti vidjeli smo prekršaj na Andriću u kaznenom prostoru, a sudac je nekoliko trenutaka kasnije zvao VAR provjeru. VAR je označio kazneni udarac za Dinamo, dok pokušaj Petkovića s 11 metara uspješno brani vratar Santini. Lokomotiva je tako i dalje držala prednost od jednog pogotka, a tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu u 50. minuti zaprijetio je na domaćoj strani Mišić

Njegov dalekometni pokušaj odlazi pokraj desne vratnice. Dvije minute kasnije iz situacije jedan na jedan pucao je na gol i Špikić, ali Santini brani ovu izglednu priliku. 62. minuta donijela je izglednu situaciju i za Oršića koji se riješio čuvara i u trku s nekih 7-8 metara prizemnu loptu poslao malo pokraj dresne stative. Stvarali su prilike i igrači Dinama. Uputili su gotovo 20 udaraca na gol, preuzeli su kontrolu na terenu u drugom dijelu, ali lopta nije htjela u gol. Domaćin se ujedno dobro branio, uz par dobrih obrana Krševana Santinija.

U 75. minuti fantastičnu priliku za pogodak propušta Ivanušec. Njegov udarac na dodavanje Petkovića odlazi pored vratara Lokomotive, ali i pored gola. U prvoj minuti sudačke nadoknade Perić trese mrežu za 1:1, ali sudac nakon VAR provjere poništava gol zbog zaleđa. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Dinamo nije uspio doći do izjadnačenja, a Lokomotiva je upisala šestu pobjedu i nova važna tri boda. Slijedi reprezentativna stanka pa zatim povratak utakmicama prvenstva, hrvatskog kupa i Europske lige. Podsjetimo, nakon pobjede na Rapidom, Dinamo u 5. kolu skupine H dočekuje belgijski Genk.

HT Prva liga, 15. kolo: NK Lokomotiva – GNK Dinamo 1:0