lokomotiva zagreb - istra 1961 pula | supersport hnl 2022./2023.

Istra 1961 – Lokomotiva 0:4 | Lokosi u 10. kolu HNL-a vrlo dominantno protutnjali kroz Pulu

Istra 1961 i Lokomotiva odigrali su susret 10. kola Supersport HNL-a u ponedjeljak, 2. listopada 2023. godine, u Puli na stadionu Aldo Drosina. Iako su Lokosi imali problema u prošlim utakmicama, na ovoj u Puli je sve došlo na naplatu. Naime, nakon prošlotjednog poraza kod vodećeg Hajduka, Lokomotiva se pobjedama vratila na Aldo Drosini, gdje je u domaću mrežu pospremila čak četiri lopte.

Za prvi se pogodak glavom pobrinuo Šotiček. A nakon pola sata igre na 2:0 je povisio Mudražija, uz loše reakcije domaće obrane i vratara Majkića. U 83. minuti Tuci je zaključio protunapad za 3:0, dok je sudačkoj nadoknadi ponovno precizan Šotiček. Ovom pobjedom, trećom u posljednja četiri kola, Lokomotiva se bodovno izjednačila sa šestoplasiranim Osijekom. Istra 1961 nakon trećeg uzastopnog poraza ostaje na pretposljednjoj poziciji, dva boda iza Slaven Belupa.

“Izgleda da nam Istra odgovara. Mislim da nam večeras Istrani nisu stvorila niti jednu šansu. Izdominirali smo ih, a oni su imali problema čak i u prvom poluvremenu, kada im nismo dozvolili da praktički izađu iz svojih šesnaest metara. Ukatko, stiskali smo. Iskoristili smo svoje dvije prilike i zabili dva gola. I praktički pred kraj utakmice, kada su se oni već raspali, zabili smo im još dva gola”, rekao je Silvijo Čabraja, trener Lokomotive. Sve novosti vezano za HNL možete doznati na mrežnim stranicama na adresi hnl.hr.