hnk hajduk split - gnk dinamo zagreb | hrvatska nogometna liga

Hajduk – Dinamo 1:1 | Bili i Plavi u novom vječnom derbiju koji se u 14. kolu HNL-a igrao na Poljudu podijelili bodove

Završio je još jedan vječni hrvatski nogometni derbi i to prilično miroljubivo – Hajduk i Dinamo su u 14. kolu SuperSport HNL-a na stadionu Poljud odigrali 1:1 i tako podijelili bodove. Nakon ovog susreta stanje na vrhu tablice je ostalo isto – Dinamo je prvi sa 35, dok je Hajduk drugi sa 27 bodova.

Što se tiče događanja na samoj utakmici, nakon uvodnog ispitivanja snaga Hajduk je u 27. minuti iskoristio jedan od svojih brojnih udaraca iz kuta. Krovinović je ubacio, a Melnjak prenio loptu na drugu vratnicu do Marka Livaje. Splitski napadač ovu priliku nije propustio i iz neposredne blizine zatresao Dinamovu mrežu za prednost domaćina.

Dinamo je u drugo poluvrijeme ušao dosta ozbiljnije i požrtvovnije, baš kako to i dolikuje hrvatskom prvaku. Plavi su taj pritisak dobro iskorištavali te su u drugom dijelu bilo puno opasniji po vrata Splićana. A taj angažman je i urodio plodom u 72. minuti. Awaziem je u šesnaestercu srušio Brunu Petkovića, sudac je pokazao na bijelu točku, a Petković je sam izveo najstrožu kaznu. Na semaforu je pisalo 1:1 i Dinamo je krenuo po pobjedu.

I Dinamo i Hajduk su do kraja prvog poluvremena stvorili nekoliko polušansi, ali rezultat se nije mijenjao

Do kraja susreta Plavi su imali još nekoliko opasnih situacija pred susparničkim golom, no, Bili su se uspješno branili. Nažalost po Dinamove igrače, koliko god su napadali ipak nisu uspjeli poentirati za tri boda i puni plijen pa je tako svaka momčad osvojila po bod.

Dodajmo da je Dinamova sljedeća obveza ona u najelitnijem europskom natjecanju. Naime, u utorak, 25. listopada 2022. godine, u sklopu 5. kola Lige prvaka, na stadionu Maksimir u 21 sat gostuje talijanski prvak AC Milan. Prodaja ulaznice za taj susret kreće u subotu, 22. listopada i to samo za članove kluba. Prodaja karata za sve ostale navijače kreće u nedjelju, 23. listopada i to na Ticket pointu kao i online. Više informacija gdje i kako kupiti ulaznice za utakmicu Dinamo – AC Milan doznajte ovdje.

Nogomet uživo | Gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmice Dinamo – Milan?

Utakmica 5. kola UEFA Lige prvaka između nogometnih klubova GNK Dinamo Zagreb i AC Milan igra se u utorak, 25. listopada 2022. godine u 21 sati na stadionu Maksimir u Zagrebu. Prijenos nogometne utakmice bit će na TV kanalu Arena Sport 1. Ukoliko utakmicu nećete moći gledati, osiguran je prijenos uživo na Drugom programu Hrvatskog radija.

Više o nogometnom klubu GNK Dinamo Zagreb doznajte na mrežnoj adresi gnkdinamo.hr. Više informacija o klubu AC Milan možete naći na klupskim stranicama na adresi acmilan.com. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).