hnk gorica - nk varaždin | supersport hnl 2022./2023.

Gorica – Varaždin 1:3 | Varaždinci protutnjali kroz Veliku Goricu u 19. kolu HNL-a

HNK Gorica i NK Varaždin odigrali su susret 19. kola Supersport HNL-a u petak, 15. prosinca 2023. godine na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. I pomalo neočekivano, Varaždinci su protutnjali kroz Veliku Goricu i pobijedili s 1:3! Tako je nakon osam uzastopnih kola bez pobjede, od domaćeg susreta s Goricom na kraju rujna koji je završio 1:0, Varaždin uspio osvojiti sva tri boda i to ponovno protiv Gorice.

Za vodstvo se pobrinuo Šego u 59. minuti svojim prvim ligaškim pogotkom ove sezone i to na proigravanje Postonjskog. Potom je Drožđek dao gol iz penala za 2:0, a potom je i asistirao Franu Brodiću za 3:0. I dodajmo, Brodić je postigao gol samo četiri minute nakon što je ušao u igru. A poraz Gorice malo je ublažio Matavž desetak minuta prije kraja.

Ovim porazom momčad Dinka Jeličića odlazi na zimsku stanku na četvrtom mjestu s 27 bodova. A Varaždinci su se ovom pobjedom popeli na šesto mjesto i imaju 21 bod. Dodajmo da 19. kolo Supersport HNL-a još igraju Lokomotiva i Istra 1961 i Rijeka i Rudeš u subotu, 16. prosinca. A u nedjelju, 17. prosinca 2023. godine, na rasporedu su utakmice Osijek i Slaven Belupo te novi vječni derbi između Dinama i Hajduka. A sve što vas dodatno zanima o klubu iz Velike Gorice potražite na mrežnim stranicama na adresi hnk-gorica.hr.