gorica - šibenik | hnl | hrvatska nogometna liga

Gorica – Šibenik 2:1 | Bikovi u 5. kolu HNL-a upisali prvu domaću pobjedu

HNK Gorica i HNK Šibenik odigrali su susret 5. kola Supersport HNL-a na stadionu u Velikoj Gorici u petak, 30. kolovoza 2024. godine. A u ovoj utakmici bolji su bili Goričani s 2:1 te su tako ostvarili prvu ovosezonsku ligašku pobjedu. Što se tiče samog susreta Gorica – Šibenik, gosti su ga bolje otvorili i to s dvije izvrsne prilike, no oba je puta odlično intervenirao Radošević. A prvi gol za Goricu je postignut par minuta prije odlaska na odmor. Ndockyt ga je postigao i to ubačaj Štigleca s lijeve strane.

U nastavku utakmice Šibenik je tražio izjednačenje, no Gorica je 76. minuti potvrdila pobjedu. Naime, tada je Kolar proigrao Mikanovića koji od suprotne vratnice pogađa za 2:0. Dodajmo i da je u samoj završnici Kolar je pogodio okvir vrata. A Šibenik je na samom kraju utakmice smanjio na 2:1. Vasilj je prema golu Gorice uputio udarac iz daljine, a lopta se odbila od Maloče i završila u golu.

Šibenik je ovim porazom ostao na devet osvojenih bodova, a Gorica sada ima pet bodova. No, ova utakmica je otvorila 5. kolo HNL-a. Njega u subotu, 31. kolovoza, nastavljaju Slaven Belupo i Istra 1961 te Hajduk i Osijek. A kolo se zatvara u nedjelju, 1. rujna i to susretima Lokomotiva i Varaždin te Rijeka i Dinamo. I dodajmo, Dinamo se plasirao u ovogodišnju UEFA Ligu prvaka, a više o toj temi doznajte ovdje. Što se još događa u klubu HNK Gorica doznajte na mrežnim stranicama na adresi hnk-gorica.hr.