gorica velika gorica - radnik križevci | hrvatski nogomet

Gorica – Radnik 4:0 – Bikovi vrlo uvjerljivo ušli u četvrtfinale Kupa

HNK Gorica iz Velike Gorice i NK Radnik iz Križevaca susreli su se u osmini finala Supersport Hrvatskog nogometnog kupa. A u ovoj utakmici koja se odigrala u srijedu, 1. studenog 2023. godine, na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, Bikovi su bili vrlo uvjerljivi svladavši goste sa 4:0. No, iako je rezultat uvjerljiv, Gorica je suparnika koji se natječe u trećoj hrvatskoj ligi slomio tek u drugom dijelu susreta.

A zanimljivo je da su na utakmici Gorica – Radnik prva gola bila autogolovi. Tako je Sandi Kovač svoju mrežu pogodio u 51., a Tomislav Grdenić u 56. minuti. No, ti autogolovi su zapravo bili plod velikog pritiska Gorice. Nakon njih Goričani su krenuli još jače pa su njihovu uvjerljivu pobjedu potvrdili Josip Mitrović i Ante Matej Jurić golovima u 65. i 88. minuti.

Podsjetimo, u ranije odigranoj utakmici osmine finala Kupa Dinamo je u gostima uvjerljivo pobijedio Oriolik s 8-0. Tri pogotka je na tom susretu dao Josip Drmić, a po gol su upisali Halilović, Bernauer, Marin, Emreli i Kulenović. Više o toj utakmici možete pročitati ovdje, a sve novosti iz HNK Gorice doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi hnk-gorica.hr.