hnk gorica - nk osijek | hrvatska nogometna liga

Gorica – Osijek 3:0 | Bikovi razbili Osječane u utakmici 14. kola HNL-a

Gorica i Osijek odigrali su susret 14. kola Supersport HNL-a u subotu, 4. studenog 2023. godine, na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. A u ovoj utakmici Bikovi su deklasirali Osječane pobijedivši ih s visokih 3:0. Na prvi pogodak čekalo se do treće minute sudačke nadoknade prvog dijela, kada su se domaćini dobro snašli u gužvi pred suparničkim vratima, a poentirao je Štiglec. U završnih desetak minuta drugog poluvremena prvo je Soldo okončao protunapad za 2:0, da bi za konačnih 3:0 gol postigao Pršir.

Što se tiče stanja na tablici, nakon odigranih 14. kola HNL-a Gorica je ovom pobjedom preskočila Osijek. Bikovi su sada četvrti i imaju 22, dok je Osijek peti i ima 21 bod. Prva Rijeka i drugi Hajduk imaju po 27, dok treći Dinamo ima 23 boda, ali i utakmicu manje. U sljedećem, 15. kolu HNL-a, igraju Slaven Belupo i Gorica te Osijek i Lokomotiva. Više o Hrvatskoj nogometnoj ligi doznajte na mrežnim stranicama na adresi hnl.hr.

“Na kraju smo poraženi s 3:0 iako smo dosta dobro izgledali u prvom poluvremenu. Imali smo odličnu šansu preko Bukvića, kontrolirali smo utakmicu i onda neshvatljivo primili gol duboko u sudačkoj nadoknadi, nakon njihovog ubacivanja iz auta i rikošeta pred golom. Drugo poluvrijeme smo otvorili dobro, zabili pogodak koji nije bio priznat, a kasnije smo imali sjajnu šansu preko Miereza, ali nismo uspjeli izjednačiti. N e sviđa kako smo reagirali u posljednjih dvadesetak minuta. Nekako smo se raspali i dobili dva jeftina gola, posebice treći. Sve su to stvari o kojima moramo razmišljati. Znali smo da će doći i ovakav trenutak. Malo je ipak prebolan pa imamo na čemu raditi”, rekao je Zoran Zekić, trener Osijeka.