filip zubčić | 2020

Filip Zubčić ispisuje nove stranice hrvatskog skijanja | U Adelbodenu je u veleslalomskoj utrci osvojio drugo mjesto te se popeo na svoje prvo postolje u karijeri!

U veleslalomskoj utrci Audi FIS Svjetskog kupa u švicarskom Adelbodenu Filip Zubčić ispisao je novu stranicu hrvatskog skijanja. Naime, osvojio je drugo mjesto, ali se i popeo na svoje prvo postolje u karijeri. Na jednoj od najzahtjevnijih staza Svjetskog kupa, sa startnim brojem 20, Filip Zubčić je odličnom agresivnom prvom vožnjom zauzeo sedmo mjesto. Potom je zadržao mirnoću na startu druge te ju je fenomenalno odskijao. Imaje je peto vrijeme druge vožnje te je ovu veleslalomsku utrku završio na drugom mjestu.

Podsjetimo, Filip Zubčić je donio prvo hrvatsko postolje nakon pet godina. Ujedno, ovim rezultatom se Filip izjednačio s najboljim veleslalomskim rezultatom hrvatskog muškog skijanja, onim Ivice Kostelića iz Alta Badije još iz davne 2008. godine. Dodajmo da je bolji od Filipa za samo 0.29 stotinki sekunde bio Slovenac Žan Kranjec s vremenom 2:27.90. Treće mjesto podijelili su Francuz Victor Muffat-Jeandet i Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Elias Kolega, drugi hrvatski predstavnik u ovoj utrci u Adelbodenu, nije se uspio plasirati u drugu vožnju. Naime, prvu je završio na 48. mjestu. U poretku skijaša u veleslalomu Žan Kranjec je preuzeo prvu poziciju s 270 bodova. Drugi je Norvežanin Kristoffersen s 253 boda, a treći Francuz Alexis Pinturault koji ih ima 172. Filip Zubčić je na šestom mjestu sa 138 bodova. Više o Filipu doznajte na njegovom Instagram profilu.