norveška - hrvatska / nogometna utakmica / 2021.

EURO U21 2023: Norveška – Hrvatska 3:2 – mladi Vatreni nakon ovog poraza više ne ovise o sebi

Norveška i Hrvatska mlada reprezentacija igrale su novi susret u kvalifikacijskoj skupini A za EURO U21 2023. Iako to nismo očekivali, mladi Vatreni su izgubili rezultatom 3:2 i to na vrlo neobičan i nadasve šokantan način. Uglavnom, nakon što su cijele kvalifikacije dominirali i igrali sjajno, sve se srušilo u sudačkoj nadoknadi.

Izabranici Igora Bišćana, nakon odličnog starta u kvalifikacije te nedavnog kiksa protiv Finske došli su u Norvešku u prilici da pobjedom osiguraju mjesto na Europskom prvenstvu. No, domaćin je naposljetku osvojio sva tri boda. Hrvatska je u Drammenu rano povela, već u petoj minuti pogotkom Sučića iskosa na asistenciju Kačavende. Za poravnanje na 1:1 pobrinuo se Botheim desetak minuta prije odlaska na odmor. Mladi Vatreni nadomak su cilja stigli u 79. minuti kada je Sučić upisao asistenciju, a pogodak za 2:1 potpisao je Šimić. I tu počinje “zona sumraka”.

Norveška je u sudačkoj nadoknadi postigla dva pogotka

Teško je bilo vjerovati da se to dogodilo, ali dogodilo se. Precizni su bili Daland nakon udarca iz kuta te nečuvani Larsen na drugoj vratnici. I tako su mladi Norvežani proslavili vrijednu pobjedu rezultatom 3:2. Hrvatska, koja ima bod više od drugoplasirane Norveške, gostovat će u srijedu, 8. lipnja, kod posljednjeplasirane Estonije. No, nije sve izgubljeno. Norveškoj su preostale još dvije utakmice – 10. lipnja kod Finske i 14. lipnja kod kuće protiv Azerbajdžana. U slučaju obje pobjede Norveška će prvim mjestom osigurati izravni plasman na Europsko prvenstvo za mlade. Više o EURU U21 2023 doznajte na Wikipediji.

“Ovo je zaista težak poraz. Teško je izgubiti na ovaj način nakon svega što se događalo. Tužni smo i razočarani, no još uvijek smo u igri i za prvo i za drugo mjesto. Premda, možemo na kraju biti i treći… Moramo maksimalno ozbiljno shvatiti zadnju utakmicu. Treba biti sportaš, izbaciti ovaj poraz iz sebe i vidjeti rasplete na drugim terenima. S drugog mjesta imamo još šansu kroz doigravanje, premda sada ne razmišljamo o tome”, rekao je Igor Bišćan.

“Dobro smo otvorili utakmicu. Poveli smo, no do poluvremena smo izgledali loše, posebno na desnoj strani. U nastavku je bilo bolje. Imali smo ravnotežu, opet zabili gol i išli prema pobjedi. Na kraju smo morali biti čvršći, bolji i koncentriraniji na zadnja dva centaršuta. Nismo bili na istoj energetskoj razini kao Norveška, no u tih zadnjih nekoliko minuta to ne smije biti opravdanje. Morali smo biti bolji u prekidima. Bilo je jasno da ćemo u zadnjim minutama pokušati zabiti i mi i oni, ali malo smo se pogubili kod trećeg pogotka. Nismo ih uopće smjeli pustiti tako blizu. To je razumljivo s obzirom na neiskustvo, ali teško je prihvatiti. Borit ćemo se i dalje”, dodao je Bišćan.