hrvatska - crna gora / rukomet ehf euro 2022 handball / croatia - monte negro

EHF Euro 2022: Hrvatska i Crna Gora otvorile drugu fazu natjecanja – Kauboji teško poraženi

Hrvatska i Crna Gora igrale su prvi susret skupine I drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti. Kauboji su iznenađujuće izgubili od Crne Gore rezultatom 26-32 (9-15). Tim porazom Hrvatska rukometna reprezentacija je i praktički ostala bez izgleda za plasman u polufinale. Teoretski bi Hrvatska mogla proći u polufinale, ali bi morali pobijediti sve protivnike u skupini I, ali bi se i neki drugi rezultati trebali poklopiti. No, idući susret Hrvatske je sa Danskom i nakon te utakmice će sve biti jasnije.

“Teško je bilo što reći nakon ovakve utakmice i poraza. Jednostavno nismo bili pravi. Nije išlo… Razbranili smo njihovog golmana koji je kasnije branio u kao da je u transu. Radili smo greške koje inače nismo radili ove tri utakmice i to nas je koštalo. Dosta smo duboko izlazili i nismo se dobro snašli. Crnogorci su bili agresivniji i požrtvovniji od nas. Nismo nalazili rješenja, a kada bismo ih i našli, onda se ukazao njihov golman koji je obranio ne znam koliko zicera”, rekao je Tin Lučin, 196 centimetara visok centar Kauboja.

Crna Gora je pravo iznenađenje prvenstva

Crnogorski rukometaši su uz Nizozemce najugodnije iznenađenje prvog dijela natjecanja. A Crna Gora je nastavila s odličnim rezultatima i na otvaranju drugog kruga i to baš pobjedom protiv Hrvatske. Podsjetimo, Crna Gora je na startu prvenstva desetkovana koronavirusom poražena od svjetskih prvaka Danske (30-21). No, nakon te utakmice dogodio se preokret. Prvo su dobili Sjevernu Makedoniju s 28-24 te na kraju šokirali Sloveniju s 33-32 i poslali je kući. Pobjednički niz nastavili su i protiv Hrvatske pobijedivši Kauboje neočekivano lako sa šest golova razlike.

Hrvatska je loše otvorila utakmicu, no još ju je gore završila. Crnogorci su u 13. minuti poveli s dva gola razlike (5-3), a već su u 28. minuti imali četiri gola viška (13-9). Na kraju poluvremena Kauboji su gubili sa velikih šest golova razlike (15-9). U nastavku susreta Hrvatska je u nekoliko navrata smanjila na četiri gola zaostatka, no, to je bilo sve. U posljednjih 10 minuta Hrvatska je ušla sa čak osam golova zaostatka (20-28). Na kraju je završilo 26-32.

Utakmica Hrvatska – Crna Gora bila je jednostrana

Crnogorci su u potpunosti nadigrali Kauboje u svim segmentima igre. Hrvatska je bila spora, bezidejna, brzopleta, ali i nedovoljni čvrsta u obrani. Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović s po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić skupio čak 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je zabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

U drugom krugu rukometnog natjecanja EHF Euro 2022 u skupini I igrali su Francuska i Nizozemska te Danska i Island. Danska je u važnom dvoboju pobijedila Island s 28-24, dok je Francuske bez većih problema porazila Nizozemsku s 34-24. Na ljestvici vode Francuska i Danska s po četiri boda, Island i Crna Gora imaju po dva boda, dok su Hrvatska i Nizozemska bez bodova. Svoj drugi nastup hrvatski rukometaši će imati u subotu, 22. siječnja 2022. godine u 20.30 sati protiv Danske.

Rukomet uživo: EHF EURO 2022 – gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmice Hrvatska – Danska?

Hrvatska i Danska igraju drugo kolo druge faze natjecanja u grupe I na prvenstvu EHF EURO 2022 u mađarskoj Budimpešti. Utakmicu možete uživo gledati u subotu, 22. siječnja 2022. godine od 20.30 sati. Prijenos utakmice bit će na kanalu RTL Televizija. Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija. Tog dana, 22. siječnja, u grupi I igraju se i susreti Crna Gora – Nizozemska (15.30 sati) i Francuska – Island (18 sati). Prijenos tih susreta gledajte na TV kanalim RTL Televizija i RTL2.

Više o Hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji doznajte na mrežnoj adresi hrs.hr. Novosti iz Danskog rukometnog saveza doznajte na mrežnim stranicama Wikipedije. Prijenos utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).