gnk dinamo zagreb - hnk hajduk split | hrvatska nogometna liga

Dinamo u derbiju 23. kola HNL-a deklasirao Hajduk s velikih 4:0!

Dinamo je na Maksimiru u 23. kolu SuperSport HNL-a ugostio Hajduk u novom “vječnom derbiju”. No, ova utakmica nije bila ni blizu derbijima kakve znamo – Plavi su deklasirali Bile i pobijedili ih visokom i uvjerljivom pobjedom od 4:0! Dinamo je od prve minute derbija zagospodario terenom i baš kao što je to trener Ante Čačić priželjkivao, potpuno se nametnuo na terenu. A nagrada za takvo zalaganje je stigla već u 8. minuti susreta. Naime, tada je Bruno Petković proigrao Arijana Ademija, a Dinamov kapetan je lijevom nogom pogodio malu mrežicu Hajdukovog vratara Karla Sentića za prednost od 1:0.

Samo dvije minute kasnije prednost Plavih je udvostručena. Strijelac prvog pogotka Ademi ovoga je puta preuzeo ulogu asistenta, a u strijelce se upisao Martin Baturina. Udarac je djelomično blokirao Francisco Reis Ferreira znan i kao Ferro, no samo je uspio prevariti Sentića i Plavi su poveli 2:0. A za treći pogodak asistirao je upravo strijelac drugog – Baturina. On je u polukontri lijepom dijagonalom prebacio stranu i pronašao Luku Ivanušeca koji se namjestio na desnu nogu i pogodio za velikih 3:0. A ujedno je to bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Kako su zatvorili prvo, tako su plavi otvorili i drugo poluvrijeme – dominantno i agresivno

Tako je novi gol stigao već u 63. minuti. Petković je tako upisao drugu asistenciju, a Ivanušec drugi pogodak. I to je bilo za ogromnih 4:0! Do kraja utakmice Dinamo je malo promiješao sastav i usporio tempo. No, unatoč još ponekim prilikama, promjene rezultata nije bilo. Dinamo je ovom pobjedom povećao svoju prednost na vrhu prvenstvene ljestvice. Plavi sada imaju 55 bodova, čak 11 više od Hajduka, ali imaju i utakmicu manje. Dodajmo da u sljedećem kolu HNL-a koje se igra u nedjelju, 5. ožujka, Dinamo ide u Osijek. No, prije toga će Plavi, u srijedu, 1. ožujka 2023. godine, odigrati dvoboj četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa protiv Lokomotive.

“U najavi utakmice priželjkivao sam i najavljivao da Dinamo mora biti svoj i da moramo učiniti sve da dominiramo i tako tražimo rezultat. A upravo to se i dogodilo. Zadovoljan sam jer smo pobijedili najbližeg pratitelja na ljestvici pa to ima posebnu težinu, kao i sam način kojim smo to učinili. Držim da smo gledali zaista krasnu utakmicu u kojoj suparniku nismo dozvolili da nam dođe blizu naših 16 metara, naročito u prvom poluvremenu. Bilo je jako puno raspoloženih igrača. Bili smo kompaktni i rastrčani, imali smo dobar protok lopte, posjed, a postigli smo i uvjerljiv rezultat. To nas čini sretnima. Ipak, moramo ovu utakmicu arhivirati i prethodno, dakako, izvući iz nje pouke. Moramo uzeti ono što je bilo dobro, ali i popraviti neke stvari”, rekao je Ante Čačić, trener Dinama.

“Pred nama je kup dvoboj protiv Lokomotive. U tom natjecanju nema popravnog ispita i želim da se što prije prebacimo na tu utakmicu. I da dodam, držim da Hrvatsko nogometno prvenstvo još nije gotovo. Još je 39 bodova u igri. Ali, veseli me što nam je momčad u uzlaznoj putanji i što su neki igrači već sad dohvatili zavidnu formu. I za očekivati je da ćemo na tom tragu nastaviti. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri i najvažnije je da nakon derbija nema repova“, dodao je Čačić.

Kako Ivan Leko vidi susret Dinamo – Hajduk?

“Teško je pričati o bilo čemu pozitivnom nakon ovako bolnog poraza. Protivnik nas je totalno nadigrao u svim segmentima igra i izgledali smo baš loše. Nisam ni u najgorim snovima zamišljao ovakav povratak doma. Kad nešto jako voliš, onda te to jako boli kad su momenti teški poput ovoga. Treba napraviti dobru analizu, priznat sam sebi gdje smo i što smo”, rekao je Ivan Leko, trener Hajduka.

“Bili smo nakon pobjede protiv Gorice i loše igre u toj utakmici jako kritični prema sebi. Dosta smo bili iskreni, puno smo pričali i teško je reći zašto smo sada u ovom momentu. Ima dosta i objektivnih stvari i problema, ali isprike nema, treba i mora biti bolji. Nećemo se sakrivati nego ćemo se suočiti sa situacijom”, dodao je Leko. Što je još događa u ovom splitskom klubu doznajte na njihovim mrežnim stranicama na adresi hajduk.hr.