gnk dinamo zagreb - hnk hajduk split | hrvatska nogometna liga

Dinamo razbio Hajduk 4:1 u prvom ovosezonskom derbiju | Plavi imali odličnu uvertiru prvi susret play-offa Lige prvaka protiv Bodo/Glimta

Dinamo i Hajduk odigrali su svoj 100. ogled u povijesti samostalne hrvatske lige! A o ovom “jubilarnom” dvoboju 5. kola SuperSport HNL-a Plavi su svladali Hajduk s visokih 4:1! Dodajmo da je Dinamo s ovom pobjedom ukupni omjer debija podebljao na 47 pobjeda, 25 remija i 28 poraza s gol-razlikom 142:100. Nakon pet odigranih ligaških kola Dinamo je i dalje na vrhu s 13 bodova – četiri pobjede i jedan remi.

Što se tiče same utakmice, nije dobro počela za Dinamo i nije djelovalo baš obećavajuće za Plave. Hajduk je poveo na samome izmaku prvoga dijela i to duboko u sučevoj nadoknadi vremena. Bili su gol postigli nakon konstantnih Dinamovih napada koji su trajali cijelo prvo poluvrijeme. Iako je posjed lopte bio čak 73:27 u korist maksimirske momčadi, na semaforu je ipak zasvijetlilo 0:1.

No, u drugom je dijelu susreta na travnjak stadiona Maksimir izašla “neka druga” Dinamova momčad i sa čak četiri pogotka zasluženo pobijedila Hajduk. I dodajmo, golove su za Plave postigli Baturina (61.), Ademi (64.), Gojak (84.) i Oršić (90+1). A sve golove koji su postignuti u ovom jubilarnom stotom vječnom derbiju možete pogledati na kraju ovog teksta.

Bila je ovo odlična utakmica i uvjerljiva i zaslužena Dinamova pobjeda

“Mislim da smo i u prvom poluvremenu odigrali jako dobro iako smo bili u rezultatskom minusu. Rekao sam dečkima da ako tako nastavimo da će sve doći na svoje. I tako je i bilo. U ovoj smo utakmici povezali oba dobra poluvremena i veseli me da se obistinilo to da će nam rotacije donijeti željeni rezultat. Zbog toga su neki imali svježine i tečnosti u igri. Moram reći i to da je Hajduk u prvom dijelu, iako se branio, imao dvije izgledne prilike, na kraju zabio i krasan gol. Ipak, pokazali smo snagu, vjeru u sebe… Na pravom smo putu, a vidjeli smo to i po mirnoći i realizaciji u drugom poluvremenu. Već nas za nekoliko dana čeka zahtjevna utakmica play-offa Lige prvaka u Norveškoj protiv Bodo/Glimta. Još jednom čestitam svojim igračima, ali i navijačima na nogometnom dekoru koji su priredili i pružali nam potporu svih 90 minuta”, rekao je trener Čačić.

“Možemo biti više nego zadovoljni s dosadašnjim učinkom Dinama u ovoj sezoni. U četiri europske utakmice upisali smo tri pobjede i remi, a u pet prvenstvenih dvoboja imamo četiri pobjede i remi. Slavili smo i u velikom derbiju u Superkupu. Zaista smo bili vrlo učinkoviti. Ranije sam i rekao da očekujem da momčad bude najspremnija u kolovozu, u doba kvalifikacija za Ligu prvaka. Moramo vidjeti kakve će biti refleksije ove utakmice kod pojedinih igrača. Što se tiče kluba Bodo/Glimt još ćemo ih bolje upoznati. Ali i vi ste već vidjeli da je to iznimno efikasna momčad. Prednost im je što su u natjecateljskom ritmu. Sezona im je u punom jeku i imaju 18 prvenstvenih utakmica iza sebe. Ono što je za nas hendikep je to što se nismo adaptirali na umjetnu travu koja nas čeka u Norveškoj“, rekao je trener Čačić najavivši i utakmicu play-offa Bodo/Glimt – Dinamo.