dinamo - osijek | hnl nogomet | hrvatska nogometna liga

Dinamo – Osijek 5:2 | Plavi u 6. kolu HNL-a razbili Osijek s 5:2 i u odličnoj formi čekaju Bodo/Glimt i uzvratni susret playoffa Lige prvaka

Dinamo i Osijek su u sklopu 6. kola SuperSport HNL-a u subotu, 20. kolovoza 2022. godine, odigrali svoj 100. susret u samostalnoj hrvatskoj ligi. Također, ovo je bilo i 200. službeni nastup Mislava Oršića u dresu Dinama! A oba jubileja obilježena su sa čak sedam pogodaka i Dinamovom pobjedom protiv Osječana s 5:2! Ova velika pobjeda odlična je najava Dinamove forme uoči uzvratnog susreta play-offa Lige prvaka protiv norveškog Bodo Glimta. Napomenimo da su ulaznice za taj susret puštene u prodaju, a više informacija saznajte ovdje.

Dodajmo da je uoči ove jubilarne utakmice obilježen i još jedan jubilej. Nekadašnji popularni Dinamov krilni napadač i vezist Drago Vabec uručio je plavom kapetanu Arijanu Ademiju prigodni dres s brojem 350 u spomen na odigranih čak 350 utakmica. Ali i sam Vabec se s 301 službenim nastupom nalazi u “maksimirskom klubu 300”.

Utakmicu Dinamo – Osijek otvorio je Mislav Oršić i to pogotkom već u 3. minuti. Luka Ivanušec presjekao je loptu na desnoj strani Osijekove polovice i vješto ju zavrnuo u sredinu. Pri letu lopta je okrznula gostujućega braniča nakon čega ju je dohvatio Oršić i koljenom poslao prema golu. Vratar Ivica Ivušić uspio ju je odbiti, ali samo do Oršića, koji ju je ovom prilikom zakucao u gol. Bio je to njegov 84. pogodak u 200 nastupa! Osječani su izjednačili u 28. minuti iz jednostavne akcije – Mato Miloš ubacio je s desne strane, gotovo uz aut-crtu, a Dion Drena Beljo bio najviši u skoku i pogodio mrežu.

Poluvrijeme je završilo 1:1, a onda je uslijedila Dinamova kanonada

Na poluvremenu je Dinamov trener Ante Čačić uveo Daria Špikića i Josipa Drmića kojeg je pridružio Bruni Petkoviću u napadu. I upravo je ovaj napadački dvojac bio u začetku akcije za novo Dinamovo vodstvo. Drmić je u 53. minuti proigrao Petkovića koji se minijaturom pred kaznenim prostorom vješto okrenuo i proslijedio udesno za Sadegha Moharramija. Maksimirski je desni branič zavrnuo u sredinu, Petković ispratio akciju, zavukao se pred gol i na “drugoj vratnici” glavom plasirao u suprotnu “malu mrežu” za 2:1.

U 66. minuti Dinamo je poveo 3:1. Oršić je na lijevoj strani produžio loptu za Bočkaja. A on je centrirao pred vrata gdje je bio Dino Perić i glavom ju zabio u mrežu. Osijek se vratio u igru u 74. minuti kada je Miloš s desna proigrao Laszla Kleinheislera, on snažno potegnuo s 20 metara. Pritom mu je uklizao Mišić i zahvatio loptu koja je naglo promijenila putanju i tako prevarila Dominika Livakovića i u visokom luku odsjela u mreži.

Osijek je tada stao, a Dinamo je ponovo otišao na dva pogotka prednosti. U 84. minuti Petar Bočkaj je loptu ubacio s lijeva, a na vrhu peterca opet je bio Perić i po drugi puta zatresao mrežu za vodstvo 4:2. Dodajmo da je Dino Perić rođeni Osječanin i nekadašnji kadet i junior bijelo-plavih. A u 93. minuti Špikić je završio ovu priču. On je projurio desnim krilom, a kada je utrčao u kazneni prostor pokušao je loptu ubaciti u prostor. No, osječki branič Mario Jurčević klizeći je ušao u blok i skrenuo ju je u vlastitu mrežu… Više informacija iz Dinama doznajte na klupskoj mrežnoj stranici na adresi gnkdinamo.hr.