gnk dinamo zagreb - nk lokomotiva zagreb | supersport hnl 2022.-2023.

Dinamo – Lokomotiva 3:1 | Plavi nakon produžetaka prošli u polufinale Kupa u sezoni 2022/2023

Dinamo i Lokomotiva odigrali su dvoboj četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a u ovom susretu uspješniji su bili Plavi koji su nakon 120 minuta svladali Lokomose rezultatom 3:1. I dodajmo, ovom pobjedom je Dinamo prošao u polufinale ovog natjecanja. Sljedeća Dinamova obaveza će biti u nedjelju, 5. ožujka 2023. godine, kada će na Maksimiru od 17:30 sati u 24. kolu SuperSport HNL-a igrati protiv Osijeka.

A što se tiče gradskog obračuna Dinamo – Lokomotiva, početak utakmice protekao je u mirnom tonu. Točnije, prvih dvadesetak minuta momčadi su međusobno ispitivale snage. No, nakon dvadesetak minuta počele su se redati nešto ozbiljnije prilike, a tada je i pomalo neočekivano Lokomotiva u 38. minuti povela. Stojković je proigrao Goričana koji je pogodio za prednost gostiju od 1:0, što je i bio rezultat s kojim je okončano prvo poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme Dinamo je krenuo puno ozbiljnije, a za što je ubrzo i nagrađen. Igrala se 55. minuta kada je Mišić poslao prekrasnu loptu preko pola terena. Špikić se ubacio iza zadnje linije gostiju i primio taj pas, a zatim matirao i Čavlinu za 1:1. Do kraja utakmice pogodaka nije bilo pa se otišlo u produžetke. Prije početka dodatnih 30 minuta nogometa trener Ante Čačić je uveo dodatnog napadača. Naime, Josip Drmić zamijenio je Sadegha Moharramija, a to se pokazalo pravim potezom. U prvoj akciji produžetka Baturina je uposlio upravo Drmića, a ovaj proslijedio loptu u mrežu za 2:1. I dodajmo, do kraja dvoboja Plavi su još jednom pogodili mrežu gostiju, a strijelac pogotka za 3:1 bio je Robert Ljubičić.

U prvom je poluvremenu Lokomotiva bila hitrija i došla do zasluženog vodstva

“Mi smo mogli izjednačiti iz šanse Darija Špikića, no, nije bilo sreće. U drugom smo dijelu ulaskom Arijana Ademija ipak mi postali malo življi, iako je Lokomotiva na otvaranju drugog poluvremena bila blizu drugog gola i teško bi nam se bilo vraćati nakon 0:2. U produžetku smo prešli na igru s dvojicom napadača i poveli ranim golom Josipa Drmića. Uspješno smo apsolvirali četvrtfinale što nije bilo lako nakon nedjeljne utakmice protiv Hajduka. Vidjelo se da smo u prvom poluvremenu bili teški, ali ipak, ispunili smo cilj. Imamo četiri dana do novog derbija, do prvenstvene utakmice protiv Osijeka. Veseli me ponašanje naše momčadi i reakcija svih koji su ulazili. Pokazali su da pružaju svoj obol rezultatu i momčadi”, rekao je trener Plavih Ante Čačić.

“Da spomenem, vezano za priče o odlasku kapetana Arijana Ademija. O njegovom značaju ne treba ni govoriti. On je ovdje 13 godina i u svaku utakmicu ide maksimalno. On je bitan kohezijski faktor unutar momčadi i vođa, a igrači ga slijede. Doći će vjerojatno vrijeme kad će Dinamo morati igrati bez Ademija, ali to bi moblo biti za godinu, dvije, tri… Takve su mijene u nogometu neminovne. Ademi je tu dok je tu i ne bih razvlačio ovu priču. I prošli put sam rekao da za njega postoji interes. No, naći ćemo rješenje koje je najbolje za njega i za Dinamo“, dodao je Čačić. Više o kapetanu Dinama doznajte na Wikipediji.