dinamo - lokomotiva | ht prva liga

Dinamo – Lokomotiva 1:1 | Gradski derbi koji se igrao u 24. kolu HNL-a donio je podjelu bodova, no Plavi su ipak izgubili dva bitna boda

Dinamo i Lokomotiva igrali su susret 24. kola HT Prve lige na Maksimiru, a ovaj gradski derbi završio je bez pobjednika. Nakon 90 minuta na semaforu je stajalo miroljubivih 0:0, a osim “gubitka” dva boda, Dinamu se i ozlijedio kapetan Arijan Ademi. Dodajmo da je ova utakmica ujedno bila i uvertira za uzvrat protiv Seville. Naime, plavi u četvrtak, 24. veljače, na svom terenu u drugom dvoboju play-offa UEFA Europa lige pokušati nadoknaditi dva gola zaostatka. Više o utakmicu Sevilla – Dinamo pročitajte ovdje, a ako želite na stadion Maksimir na uzvratnu utakmicu, kako do ulaznice doznajte ovdje.

Što se tiče ove utakmice, tijekom nje je bilo ponešto sporadičnih opasnijih situacija, no ništa posebno opasnih. Lokomotiva je u prvom dijelu bila opasna, razigrana, često boravila pred Dinamovim kaznenim prostorom i kreirala akcije. A to je bio jedan od razloga zbog kojega je trener Željko Kopić na početku drugoga poluvremena načinio čak trostruku zamjenu. S klupe su u igru ušli Daniel Štefulj, Emir Dilaver i uz gromoglasan pljesak kapetan Arijan Ademi.

Ademijev boravak na travnjaku trajao tek nekoliko minuta, sve do ozljede u klinču s Mišićem

Takav razvoj događaja značio je da je trener Kopić već u 59. minuti izveo dvostruku zamjenu, jer je umjesto Ademija uskočio Marko Bulat, a istodobno je s klupe ušao i Dario Špikić. Tako je pola sata prije kraja utakmice Dinamo ostao bez prava na zamjene. No, iako je to bilo potencijalni problem za plave, zaigrali su oštrije i nastojali slomiti suparničku obranu, ali bez konkretnog učinka.

“Očekivali smo ovakvu utakmicu. Prvo poluvrijeme nismo bili pravi, nismo bili pravi u reakciji, duelu niti u kontroli igre. U drugom dijelu smo uspjeli preuzeti konce igre i doći do nekih situacija, ali u konačnici smo izgubili dva bitna boda. U četvrtak nas čeka Sevilla, a za vikend derbi s Osijekom. Prvo se trebamo maksimalno oporaviti, imamo vemena do četvrtka. Trebamo vidjeti na koji način raspodijeliti snage što se tiče kadra igrača. Isto tako treba odabrati najbolju opciju i za četvrtak i za nedjelju”, rekao je Željko Kopić.

Trener Lokosa Silvijo Čabraja nije imao na raspolaganju veći broj igrača zbog ozljeda i kartona. Tako je na klupi Lokomotive svoje mjesto našlo čak pet igrača iz Lokomotivinog U19 kadra. Lokomotiva se od početka utakmice postavila ofenzivno na terenu, s tendencijom prema dinamovim vratima. Već su u prvoj minuti imali sjajnu akciju prema vratima Dinama, no, ostali su bez realizacije. Nakon 24. kola Dinamo je prvi sa 50, dok je Lokomotiva peta sa 29 bodova. Drugi je Osijek sa 49 bodova i utakmicom više od plavih. Hajduk je treći s 47, dok je Rijeka četvrta s 46 bodova. Više o Lokosima doznajte na njihovim klupskim mrežnim stranicama na adresi nklokomotiva.hr.