dinamo - krasnodar | nogomet - football

Dinamo – Krasnodar 1:0 | Plavi ušli u osminu finala Europske lige u sezoni 2020/2021

Dinamo je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Europske lige pobijedio ruski Krasnodar na Maksimiru rezultatom 1:0 golom Oršića. Pobjedom je Dinamo ušao u povijesnu osminu finala UEFA Europa lige, ali i potvrdio gostujuću pobjedu od 3:2 ostvarenu u četvrtak, 18. veljače 2021. godine, u Rusiji. Što se tiče gola, Plavi su u 31. minuti složili brzu akciju koju je oduzetom loptom začeo Kristijan Jakić koji je kombinirao s Brunom Petkovićem, a onda je sam Jakić dodao Mislavu Oršiću na 11 metara koji je pogodio gol za 1:0 Dinama.

Krasnodar je imao izglednu priliku u 45. minuti. Alexandr Ionov uspio se zagraditi i namjestiti udarac Cabelli. No, Francuz loše puca i šalje loptu preko gola. U drugom poluvremenu Dinamo je rutinski očuvao svoj gol. Rusi su izgledali bezidejno na sredini terena, a Dinamova obrana je uglavnom s lakoćom rješavala duele. I dodajmo, Joško Gvardiol je zaprijetio u 68. minuti, a tukao je u donji desni kut Agkaceva koji je loptu odbio u korner.

Plavi su se u utakmici DinamoKrasnodar posljednjih 15-ak minuta orijentirali na obranu. Rusima je Dinamo prepustio malo više inicijative, ali Krasnodar više nije imao snage bilo što napraviti. I tako je nakon 180 minuta borbe hrvatski prvak zasluženo izborio osminu finala Europske lige. Ždrijeb parova osmine finala održat će se u petak, 26. veljače 2021. godine, nešto poslije 13 sati, kada ćemo saznati Dinamovog protivnika u sljedećoj fazi natjecanja. Više doznajte na Dinamovoj klupskoj mrežnoj stranici na adresi gnkdinamo.hr.