dinamo zagreb - karabag baku | nogomet - football | dinamo zagreb - qarabag baku

Dinamo – Karabag 3:0 | Plavi u prvoj utakmici play off za plasman u Ligu prvaka deklasirali Azerbajdžance

Dinamo Zagreb i Karabag Baku odigrali su na stadionu Maksimir prvu utakmicu play offa UEFA Lige prvaka u utorak, 20. kolovoza 2024. godine. A u ovom susretu Plavi su sjajnom igrom, ali i uz puno sreće (i nesreće), deklasirali Azerbajdžance s čak 3:0. Što se tiče same utakmice, Dinamo je poveo u 29. minuti pogotkom Marka Pjace. Poslije asistencije Petra Sučića pjaca je s desne strane ušao u šesnaesterac, Buntić je obranio njegov prvi udarac, ali u drugom pokušaju lopta je završila u maloj mrežici.

Veliku pobjedu Plavima donio je maksimirski junak Sandro Kulenović. U 75. minuti proigrao ga je s desne strane Martin Baturina, a on se na drugoj strani namjestio na udarac i pogodio mrežu za 2:0. A samo pet minuta kasnije, nakon ubačaja iz kuta najprije je pucao Cordoba, čiji je udarac zaustavila gostujuća obrana, ali na drugoj stativi odbijanac je dočekao Kulenović i zakucao pod gredu za velikih 3:0. Mogla je pobjeda Dinama biti i uvjerljivija da je Martin Baturina u posljednjim sekundama, poslije odlične asistencije Kulenovića, umjesto stative pogodio mrežu.

“Dečki su odigrali dobru partiju i čestitam im na tome. Pokazalo se sve ono što smo govorili i prije utakmice, a to je da igramo protiv ozbiljnog suparnika. Napatili smo se u ovih 90 minuta, a bilo je razdoblja u kojima je dominirao Dinamo, no, bilo je i onih u kojima je dominirao Karabag. Nakon što smo zabili za 1:0, oni su uzeli posjed i kontrolu pod svoje, ono što cijelo vrijeme i rade. Na trenutke se nismo dobro branili, imaju kvalitetu. U poluvremenu smo se dogovorili da pokušamo više energije uložiti, da ne budemo pasivni. Ako im daš vremena, oni se lagano razigraju”, rekao je Sergej Jakirović, trener Dinama.

Oko 60. minute Dinamov trener se odlučio na promjenu sustava kako bi kontrolirao međuprostor

“I to zato kako bi bili brojčano nadmoćni u završnici, da ih možemo preko brzih Sandra Kulenovića i Juana Cordobe što smo na kraju i napravili pa imali i još nekoliko situacija koje smo mogli bolje razigrati i zabiti još koji gol. Ivan Nevistić fantastično je reagirao, držao nas u određenim trenucima iznad vode kada sam već vidio da će nam zabiti. Čeka nas ozbiljan uzvrat u Bakuu. I morat ćemo biti mudriji i pametniji nego prošle sezone”, smatra Jakirović.

Sandro Kulenović je večeras bio dvostruki strijelac, od početka sezone 2024/2025 postigao je četiri pogotka u pet nastupa. Podsjetio bih, inzistirao sam na Kulenoviću kada sam došao u Dinamo. I jako mi je drago što se sve ovo događa. Dosta puta je Sandro u karijeri bio podcijenjen. Nije mu se vjerovalo, a trebalo mu je povjerenje. Radna etika mu je fenomenalna i to na svakom treningu, a tako je bilo i prošle sezone kada nije puno igrao. Ono što radi na treninzima samo preslikava na utakmicu. Jako sam sretan što ga imamo kao, uostalom i svakog igrača koji je s nama. Dečki treniraju na visokoj razini, to se na početku sezone vidi”, rekao je trener Plavih.

“A što se tiče uzvrata, Azerbajdžanci stvaraju puno prilika. Imaju ozbiljne igrače, dugo su zajedno, a samo im je vratar otišao. Imaju uhodane mehanizme, morat ćemo uložiti dosta energije i u uzvratu. Morat ćemo odigrati još bolje, pogotovo u fazi obrane. Što se tiče Martina Baturine, zna se što on znači za našu momčad. On može napraviti razliku, diktira stvari, pogotovo u zadnjoj trećini, a to je i ovaj put potvrdio. Vidjeli ste da je Stefan Ristovski zbog ozljede napustio teren nakon dvadesetak minuta igre. I to u svojoj 150. utakmici za Dinamo. Naime, on je osjetio bol u zadnjoj loži, a detalje ćemo znati nakon pregleda”, rekao je za kraj Jakrović. A sve novosti iz Plavog kluba doznajte na mrežnoj stranici na adresi gnkdinamo.hr.