cska moskva - dinamo zagreb | nogomet - football | cska moscow - dinamo zagreb

CSKA Moskva – Dinamo 0:0 | U 2. kolu skupine K Europske lige u Moskvi Plavi protiv CSKA osvojili veliki bod

CSKA Moskva i zagrebački Dinamo su u četvrtak, 29. listopada 2020. godine, u 2. kolu skupine K Europske lige na VEB Areni u Moskvi odigrali bez golova. Dodajmo, u drugoj skupini ove utakmice Wolfsberger je visokom pobjedom od 4:1 šokirao Feyenoord u Rotterdamu. Dinamov trener Zoran Mamić iznenadio je moskovljane sastavom. Naime, na klupi je ostavio Marija Gavranovića, a uveo je Brunu Petkovića. Bartol Franjić je započeo utakmicu umjesto Jakića, a imao je zadatak paziti na Nikolu Vlašića. Leovac je ostao na klupi, Joško Gvardiol je igrao lijevog beka, a stopersku poziciju je zauzeo Dino Perić.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i već je u drugoj minuti mogao povesti. Lovro Majer je sjajnim dodavanjem pronašao Mislava Oršića koji je pobjegao domaćoj obrani, ali je vrlo loše primio loptu. Brzim kontranapadima koji su kretali sa njegove polovice Dinamo je djelovao kao da bi nešto mogao napraviti. No, osim udarca Oršića kojeg je u 17. minuti obranio Akinfejev, golman CSKA, do kraja utakmice nije napravio ništa.

CSKA Moskva je prvi put zaprijetila Dinamu u 15. minuti utakmice i to kada je Ejuke doslovno prošetao kroz šesnaesterac. On je tako obišao cijelu Dinamovu obranu i iz dobre pozicije iskosa s desne strane pucao preko gola.

Moskovljani su napadali preko Stojanovića kojeg su domaćini očito prepoznali kao najslabiju kariku

Bartol Franjić je cijelu utakmicu dobro pazio na Nikolu Vlašića, ali je on čak i sa dva igrača “na leđima” radio dosta problema dinamovoj obrani. Tako je u 25. minuti prošao Franjića na samom rubu šesnaesterca i ostavio Ejukeu loptu koji je pucao pokraj gola. Spomenimo da Dinamov vratar Livaković loptu nije ni vidio i nije se kod ovog udarca ni pomaknuo. Da je Nigerijac bio malo precizniji, CSKA Moskva bi povela.

Kako je utakmica odmicala, Dinamo se sve više povlačio u šesnaesterac. A Livaković je u 38. minuti sjajnom reakcijom obranio udarac Ejukea. Lopta mu se odbila nazad u noge, a iz drugog pokušaja je pucao visoko preko gola. U 42. minuti Ejuke je odlično proigrao Vlašića koji iskosa s lijeve strane puca pokraj suprotne stative. Livaković je skratio kut Vlašiću, ali je ipak malo nedostajalo da lopta uđe u gol.

CSKA Moskva dominirala u drugom poluvremenu, no Dinamo se uspješno branio

U drugom dijelu utakmice se ništa nije promijenilo. CSKA Moskva je i dalje napadala i dominirala, ali iako su Moskovljani uputili čak 25 udaraca na gol na utakmici, nisu uspjeli stvoriti pravu šansu za pogodak. Dodajmo, u 58. minuti Čalov je odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali Dominik Livaković je još bolje obranio.

Dinamov napadač Bruno Petković je bio neprimjetan i često se gubio u kompliciranim rješenjima i solo akcijama koje su samo usporavale Dinamovu igru. Zamijenjen je u 65. minuti nakon što je dobio žuti karton, a u igru je ušao Mario Gavranović, koji do kraja utakmice loptu praktički nije ni dotaknuo.

Dinamo u Rusiji postigao željeno – ostao je neporažen

Do kraja susreta CSKA Moskva je napravila pet, a Dinamo četiri izmjene. I zato se nogometna igra potpuno razvodnila i do kraja utakmice više nije bilo niti jedne prilike. Dodajmo da je Dinamo u sudačkoj nadoknadi dva puta krenuo u polukontru, ali je oba puta akciju zakomplicirao i izgubio loptu. To ponajprije može zahvaliti raspoloženom golmanu Dominiku Livakoviću i domaćinu kojeg očito nije “išlo”.

Spomenimo i da Dinamo Zagreb u sljedeća dva kola skupine K Europske lige – 3. i 4. kolu – igra dva puta s austrijskim Wolfsbergerom. A će ti susreti biti ključni za Dinamove europske ambicije i planove prezimljavanja u Europi. Više informacija o UEFA Europskoj ligi doznajte na službenoj mrežnoj stranici na adresi uefa.com/uefaeuropaleague.