cibona - split | 19. kolo - aba liga | sezona 2022/2023

Cibona – Split 72:90 | Vukovi ugostili Splićane u 19. kolu ABA lige i izgubili s 18 koševa razlike

Cibona i Split igrali su susret 19. kola AdmiralBet ABA lige u Draženovom domu u petak, 10. veljače 2023. godine. Nažalost po Vukove, Splićani su bili bolji i slavili su rezultatom 90:72. Dodajmo da je susret po četvrtinama bio 19:16, 30:14, 23:16 i 18:26. Split je djelovao raspoloženije i koncentriranije od Cibone od samog početka dvoboja. Utakmica u prvoj četvrtini nije donijela puno preciznosti, a bilo je i dosta brzopletih reakcija i izgubljenih lopti. Splićani su u tom razdoblju utakmice bili tek nešto smireniji, no, u drugoj dionici su napravili ogroman korak prema osvajanju bodova.

Tada je Split puno mirnijom igrom i dominacijom u skoku došao do prednosti od velikih 19 koševa razlike – do odmora bilo prilično uvjerljivih 49:30 u njihovu korist. Sigurno vodstvo su Žuti održavali i u trećoj četvrtini. A tada su Cibosi ostali bez isključenog Lovre Mazalina koji je dobio dvije tehničke pogreške, a ujedno i pet osobnih. Od tog trenutka je postalo prilično izvjesno kako će pobjeda pripasti izabranicima Srđana Subotića koji su posljednjih deset minuta igre dočekali s +26, točnije 46:72. Sesar je uporno pokušavao rotiranjem nešto promijeniti na parketu, no, ništa nije pomoglo.

Split je to iskoristio i zahvaljujući svojim raspoloženim Amerikancima stigao do pobjede protiv velikog rivala. Dodajmo da je ovo bio već peti ovosezonski ogled nekadašnjih prvaka Europe, a Splićani su trenutno u prednosti s 3-2. Goste je predvodio Shorter s 19 poena i 6 skokova, dok je Sullivan ostvario učinak od 16 koševa i čak 11 skokova. Reprezentativac Mavra je ubacio 13 poena uz 4 asistencije. U Ciboni je Mazalin postigao 16 koševa uz 5 skokova. Aranitović je imao 12 poena i također 5 skokova, a Kapusta je uz 10 ubačaja podijelio 5 asistencija. Cibona nakon 19 kola u ABA ligi je na učinku 7-12, dok Split sada ima imaju 8 pobjeda i 11 poraza.

Što o susretu misle treneri?

“Čestitke Splitu na pobjedi i veliko hvala našim navijačima. No, večeras Cibona nije bila prava. Ne treba bježati od toga da smo malo prazni i da nemamo potrebnu energiju. Nije to pitanje voljnog momenta, nego nam se na igru odrazilo i sve ono što se događalo s utakmicom u Čačku. To nam je uzelo dan više odmora i danas nismo izgledali dobro. Bilo je previše otvorenih šuteva koje smo promašili. Broj utakmica u ovoj sezoni je za neke naše igrače već sada veći nego tijekom cijele prošle natjecateljske godine, što također treba imati na umu. Dečki daju sve od sebe, stoga im treba podrška i pozitiva. Mislim da smo, ukupno gledajući, ostvarili više nego li je itko očekivao uoči samoga starta”, rekao je Josip Sesar, trener Cibone.

“Možemo biti jako zadovoljni jer smo pobijedili s velikom razlikom. Vidjelo se od samog početka da smo pravi i motivirani pa smo do poluvremena limitirali Cibonu na svega 30 poena. Dobro smo reagirali i kada bi se domaćin pokušavao vratiti u igru. Zadržali smo njihove nalete i utakmica se primirila te otišla bez neizvjesnosti na našu stranu. Spriječili smo neke stvari u protivničkoj igri u kojima su oni kvalitetni. Bilo je bitno ne dopustiti im da se razigraju i u tomu smo uspjeli. Nametnuli smo svoj ritam, iskoristili prednost koju smo imali ispod koša i mirno priveli susret kraju”, rekao je Srđan Subotić, trener Splita. A splitske Žute možete pratiti na njihovom Facebook profilu.