cibona zagreb - igokea laktaši :: 11. kolo - aba liga 2022/2023 :: foto: marin sušić

Cibona – Igokea 77:76 – Vukovi u napetoj završnici odnijeli pobjedu u 11. kolu ABA lige

Cibona i Igokea m:tel su u Draženovom domu odigrali su vrlo napet susret 11. kola AdmiralBet ABA lige, kojeg su Vukovi spretno dobili rezultatom 77:76. Rezultat utakmice po četvrtinama je bio 13:18, 20:23, 23:15 i 21:20. Ovom pobjedom Cibona je skočila na deveto mjesto ligaške ljestvice s 15 osvojenih bodova, dok je Igokea šesta s bodom više. Prvo mjesto ABA lige dijele Partizan, Olimpija i FMP, a prikupili su 18 bodova.

Gostujući sastav nešto je koncentriranije ušao u susret pa je njima pripalo prvo poluvrijeme, nakon kojeg je na semaforu stajalo 33:41. No, Josip Sesar, trener Cibone, odmor je iskoristio za motiviranje svoje momčadi. Tako smo u drugom dijelu utakmice gledali nešto odlučnije Cibose koji su poravnali rezultat. Nakon treće četvrtine atmosfera se zahuktala, a na semaforu je pisalo 56:56. Nakon toga uslijedilo je borbenih deset minuta, a onda je došla i vrlo dramatična završnica. Samo dvije minute prije kraja Vukovi su poveli 73:70, no gosti nisu dopuštali rezultatsko odvajanje. Na kraju su utakmicu odlučila slobodna bacanja, a Cibona je tu bila s(p)retnija te se pred svojim navijačima vratila na pobjedničke staze u ABA ligi.

Najbolji strijelac u redovima Cibone je bio Blaž Mesiček s 19 poena i 5 skokova, a pratio ga je Aleksandar Aranitović sa 16 koševa i 4 skoka. Dvoznamenkasti učinak upisao je i Filip Bundović s 12 poena, također 4 skoka i 4 asistencije. Kog Igokee čak su tri igrača ubacila 15 koševa – Nikola Tanasković, Bryant Crawford i Stefan Đorđević. Tanasković je također imao i 7 skokova te 3 asistencije, Crawford 2 skoka i čak 6 asistencija, a Đorđević 6 skoka i 4 asistencije.

Što o utakmici misle treneri Sesar i Bajić?

“Prije svega, htio bih čestitati Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji na osvajanju brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u Kataru! Treba reći da nas je i ta utakmica danas malo poremetila, što se vidjelo po našem ulasku u susret. Bili smo emotivno prazni, a cijelo prvo poluvrijeme je bila patnja i muka. Jednostavno nisam mogao uopće doprijeti do igrača. Na kraju je i sreća da smo završili sa osam razlike na poluvremenu. Ušao sam u svlačionicu i pitao ih – dečki, želite li vi ovo dobiti ili ne? Mislim da je pobjeda danas ovisila isključivo o našoj želji. Igokea je sjajna momčad, ali danas su bili umorni i skraćene rotacije, a to nam je sigurno malo pomoglo. Na kraju smo odigrali timski, a Borna Kapusta nam je bio maestralan te zadnje dvije, tri minute”, rekao je Josip Sesar.

“Čestitam Ciboni na pobjedi i želim im puno sreće u nastavku sezone. U početku smo dosta dobro kontrolirali utakmicu, pogotovo taj defenzivni dio. Znali smo da Cibona igra dosta brzo i raznovrsno kad je napad u pitanju. Mislim da je poraz ove utakmice otvaranje drugog poluvremena gdje smo ušli bez imalo energije i odgovornosti. Davali smo Ciboni lake poene gdje su se oni vratili u susret. Poslije smo mi pokušavali, ali osjeti se naša problematika jer smo došli ovdje s devet igrača, a za dva-tri dana nas čeka bitan dvoboj u Ligi prvaka. Promašili smo 11 slobodnih bacanja. Osjetila se dekoncentracija u pojedinim trenucima, a samim time dođe i ovakav poraz”, rekao je Dragan Bajić, trener Igokee iz Laktaša. Više o ovom košarkaškom klubu iz Bosne i Hercegovine doznajte na mrežnim stranicama na adresi igokea.rs.