Treća samostalna izložba ulja na platnu koju organizira slikar Tomica Jadronja pod nazivom “U potrazi za čudesnim” održavat će se u Frida Hair Salonu u Zagrebu od ponedjeljka, 23. prosinca 2019. do petka, 31. siječnja 2020. godine. A zahvaljujući želji vlasnika da povežu dvije umjetnosti i kreativnom stvaralaštvu autora, svi posjetitelji Frida Hair Salona koji se nalazi na Trgu Drage Iblera 5 moći će uživati u umjetničkim djelima koja prikazuju vrtlog emocija proizašao iz imaginarnog svijeta umjetnika. Iz želja da umjetnost postane sastavni dio frizerskog salona, koji je i dobio ime po poznatoj meksičkoj umjetnici Fridi Khalo, došlo je do suradnje sa slikarom Tomicom Jadronjom.
“Igra bojama, volumenom i strukturom sastavni je dio stvaranja u frizerskom poslu pa volim reći kako je naša profesija zapravo primijenjena umjetnost kose. Drago mi je što smo ugostili ovu predivnu izložbu u našem salonu te u duhu filozofije koju njegujemo našim klijenticama i klijentima omogućili da uživaju u slikama koje će krasiti zidove salona narednih mjesec dana”, rekla je Marina Ivanković, vlasnica Frida Hair Salona i hair stilistica.
Ovo je prva takva suradnja, no zasigurno ne i posljednja. Naime, slični umjetnički projekti i izložbe očekuju se i u budućnosti. I to kako bi svaki posjet Frida Hair Salonu bio poseban doživljaj. A kako u likovnoj umjetnosti, tako i u oblikovanju kose, kreativnost, individualnost i inovativnost sastavni su dio svakog stvaralaštva. U Frida Hair Salonu uz visoke estetske vrijednosti, veliku pažnju poklanjaju i kvaliteti proizvoda za njegu i bojanje kose. Tako je njihov izbor svjetski poznati brand Schwarzkopf Professional.
Tomica Jadronja rođen je 1972. godine u Šibeniku
Srednju školu završava kao prirodoslovno-matematički tehničar te 1994. godine upisuje Umjetničku akademiju u Splitu. Diplomirao je 2000. godine i postao profesor likovne kulture. Nakon nekoliko poslova na mjestu grafičkog dizajnera, počinje raditi u školama kao učitelj likovne kulture od 2002. na području Karlovačke, a zatim Zadarske i Šibensko-kninske županije sve do konačnog odredišta u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Sada radi u OŠ Slatine i OŠ Gornja Poljica. Prvi put samostalno izlaže 2005. godine u karlovačkoj Knjižnici za mlade. A tada je izložio crteže naste za vrijeme studiranja.
Drugu samostalnu izložbu organizira 2009. godine u Gradskoj knjižnici Karlovac i 2010. u Gradskoj knjižnici Šibenik. A tada izlaže slike riječnih krajolika širom Hrvatske. Sudjeluje na likovnim kolonijama u Bolu na Braču, Samoboru, Žakanju, Bihaću. Također, izlagao je i na zajedničkim izložbama u Splitu, Šibeniku, Samoboru, Bolu na Braču, Brijunima, Puli, Karlovcu i Osijeku. Na MDF u Šibeniku u dva navrata vodio je likovne radionice za djecu. Bio je voditelj ŽSV likovne kulture Karlovačke županije u periodu od 2006. do 2010. godine te recenzent udžbenika Školske knjige za likovnu kulturu. Više o ovom umjetniku možete doznati na njegovom Pinterest profilu.