Hrvatska i Turska nogometna reprezentacija u srijedu, 11. studenoga 2020. godine, s početkom u 18:45 sati, u Istanbulu na stadionu Bešiktaša, igraju prijateljsku utakmicu, a sudi ju Slavko Vinčić iz Slovenije. Podsjetimo, turska reprezentacija se do sada pokazala kao dosta nezgodan protivnik Vatrenih. Naime, u posljednja dva susreta koja smo igrali u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. godine jednom smo igrali neriješeno – u Zagrebu je bilo 1:1, a u Eskisehiru u Turkoj su Turci slavili sa 1:0.
“Čeka nas teška utakmica i zahtjevan protivnik. Maksimalno uvažavamo Tursku, koja je nedavno remizirala s Njemačkom i to rezultatom 3:3, što je pokazatelj da su kvalitetna momčad. Nastojat ćemo odigrati dobru utakmicu i pripremiti se za ono što nas čeka dalje. Prijateljska utakmica s Turskom nam je vrlo važna i očekujem da će igrači odgovoriti na pravi način”, rekao je Zlatko Dalić, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije.
- PROČITAJTE VIŠE: Toyota Yaris | Kompaktan, pouzdan i moderan gradski automobil
“Velika je šteta što ćemo igrati pred praznim tribinama. Stavili smo na popis petoricu igrača više iz jednostavnoga razloga što je to bilo dva tjedna prije prve utakmice, a svjesni smo novih okolnosti u kojima se može svašta dogoditi. I dogodilo se. Pojedine igrače su zadesile ozljede, neke je zakačio virus i bilo nam je bitno imati dovoljan broj igrača za tri utakmice u kratkom razdoblju”, dodao je izbornik Dalić.
Ova utakmica se igra točno na godišnjicu teškog poraza kojeg su Vatreni baš u Istanbulu nanijeli Turcima
“Hrvatska je jaka, ali utakmica će biti kao prijateljska, zato ćemo isprobavati neke nove stvari. Ritam ove sezone užasno je težak, klubovi igraju dvije utakmice tjedno pa zato ne mogu najboljih 11 koristiti u sve tri utakmice. Moramo u ogledima koje slijede pobijediti Mađarsku i Rusiju kako bismo došli do prvog mjesta u Ligi nacija. Kao što znate, svi se borimo s pandemijom koronavirusa. Tako će nam ova utakmica poslužiti da vidimo u kakvoj formi dolaze igrači. A pokazat će nam i koliko u ovom trenutku možemo očekivati od njih. To je ključ jer su pred nama i važne utakmice u Ligi nacija“, rekao je Şenol Güneş, izbornik Turske.
I spomenimo zanimljivost za kraj. Naime, momčad Turske vrijedi 311 milijuna eura. Ali to je ipak malo manje od vrijednosti Hrvatske koja iznosi 332 milijuna. A najskuplji turski igrač je Hakan Calhanoglu koji igra u talijanskom AC Milanu i trenutno vrijedi 30 milijuna eura. Također, utakmica se igra točno na godišnjicu teškog poraza kojeg su Vatreni nanijeli Turcima baš u Istanbulu u dodatnim kvalifikacijama za EURO 2012. Podsjetimo, tog 11. studenog je bilo 0:3 za Hrvatsku, a golove su postigli Ivica Olić, Mario Mandžukić i Vedran Ćorluka.
Nogomet uživo | Gdje možete gledati prijenos i live stream utakmice Turska – Hrvatska?
Utakmicu između Turske i Hrvatske možete uživo gledati u srijedu, 11. studenog 2020. godine, od 18.45 sati i to na Novoj TV. A prijenos možete pratiti live na svim platformama. Točnije, na TV prijemnicima, pametnim telefonima, tabletima, stolnim i prijenosnim računalima, Android TV Box uređajima i Smart TV-ima.
Nadamo se da ste na vrijeme nabavili svoj digitalni prijamnik i to model DVB-T2! Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos ove nogometne utakmice na televiziji, možete ga povremeno uživo čuti na Drugom programu Hrvatskog radija. A više informacija o hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji doznajte na mrežnim stranicama Saveza na adresi hns-cff.hr.