hajduk - lokomotiva | hrvatska nogometna liga | supersport hnl

Hajduk – Lokomotiva 2:1 | Bili golovima Livaje i Sigura nastavili pobjednički niz i u 11. kolu HNL-a

HNK Hajduk Split i NK Lokomotiva Zagreb odigrali su susret u sklopu 11. kola Supersport HNL-a na stadionu Poljud u subotu, 26. listopada 2024. godine. A u ovoj uzbudljivoj utakmici nogometaši Hajduka pobijedili su Lokomotivu s 2:1. Pogotke za Bijele postigli su Marko Livaja i Niko Sigur, dok je za goste nakon velike pogreške golmana zabio Duje Čop.

“Znali smo što očekujemo. Najavio sam ovakvu utakmicu. Događalo se da igramo pet na pet ili šest na šest. Nisam bio zadovoljan s našim izlascima po osvojenoj lopti. Sporo smo se otvarali. Upali smo u njihov ping-pong nogomet. Slomili smo njihov otpor. Da nije bilo greške Lovre Kalinića mislim da bi bilo već u prvom poluvremenu dva ili tri razlike za nas”, rekao je Gennaro Gattuso, trener Hajduka.

“Zadovoljan sam, osjeća se ponos navijača prema momčadi. Ali iskreno, ne želim čuti zvižduke za vrijeme utakmice. Molim navijače da 95 minuta osjetimo huk s tribina, a onda na kraju utakmice ako smo loši, zviždite. Trebamo entuzijazam. Ove brojke na tribinama su nenormalne za HNL. Mi nismo spremni za zvižduke, a ovaj dres je težak sam po sebi. A Torcidi želim još 100 i više godina ponosa i prkosa. Kada sam dolazio ovdje gledao sam po portalima i surfao da se informiram o svemu. Kada sam došao ovdje shvatio sam da ništa ne znam. Navijati za Hajduk je religija. Navijač je zadovoljan kada Hajduk pobijedi. Ljudi koji nemaju za otići u kafić ili u spizu sretni su kada Hajduk pobijedi. Kada sa ženom odem u trgovački centar prilaze mi mlađi i stariji ljudi i svi me pitaju o Hajduku. Shvatiš da je Hajduk ovdje više od kluba”, dodao je mister Gattuso. Više o Hajduku doznajte na klupskoj Facebook stranici.

VIDEO | Hajduk – Lokomotiva 2:1 (snimka susreta 11. kola HNL-a u sezoni 2024/2025)